Trwa ładowanie...

Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje nowego szlagieru dla Warszawy

Każdy może zgłaszać swoje propozycje - amatorzy i zawodowcy, młodzi hiphopowcy i bluesmani w średnim wieku, twórcy piosenki poetyckiej, rockmani i zespoły z domów seniora

Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje nowego szlagieru dla Warszawy
d43gcmj
d43gcmj

*Szlagier dla Warszawy - Otwarte Studio Piosenki Warszawskiej *to wspólny projekt Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Marcina "Duże Pe" Matuszewskiego - rapera związanego m. in. z grupą Masala Soundsystem, Senk Że i dziennikarza radiowej "Czwórki”.

Czytaj również: Powstaniec kończy sto lat!**

W ramach Szlagieru dla Warszawy wspólnymi siłami poszukiwany będzie nowy przebój opowiadający o stolicy. Takich piosenek powstało już mnóstwo - niektóre stały się przebojami rozpoznawanymi w całym kraju (jak "Warszawa" T.Love czy "Moje Miasto" Marii Peszek)
, inne znane stały się lokalnie, jak "Warszawa i ja" zespołu Komety czy "VavaTo" grupy Vavamuffin.

Najczęściej żywot takich utworów kończy się jednak na dnie szuflady lub w odmętach twardego dysku ich twórców. Ambicją organizatorów konkursu *jest wyszukanie nieznanych szerszej publiczności piosenek o Warszawie, wyłowienie najlepszych z nich, nadanie im profesjonalnego brzmienia w studiu i wypuszczenie ich w świat.*

d43gcmj

Do Szlagieru dla Warszawy mogą zgłaszać się dokładnie wszyscy: amatorzy i zawodowcy, młodzi hip-hop'owcy i bluesmani w średnim wieku, twórcy piosenki poetyckiej, rockmani i zespoły z domów seniora! Organizatorzy są otwarci na każdy gatunek muzyczny i wszystkie formy ekspresji - jedynym warunkiem udziału w projekcie jest jednoznaczny związek zgłaszanego utworu z Warszawą. Kto wie, być może uda się odnaleźć przebój na miarę nieśmiertelnego „Snu o Warszawie” Czesława Niemena?

Spośród nadesłanych utworów (nagranie "demo" w formie audio lub zapis nutowy plus tekst) trzyosobowe jury (przedstawiciel MPW, przedstawiciel studia nagrań NADstudio, ceniony varsavianista) wybierze propozycje najciekawsze pod względem artystycznym, merytorycznym i historycznym. Zostaną one następnie "poddane kuracji" w profesjonalnym studiu nagrań (ponowne nagranie lub poprawienie istniejącego mixu i re-mastering), tak by spełniały wszelkie jakościowe wymogi stawiane przez współczesne media.

Następnie odbędzie się głosowanie publiczności.

*Autor utworu, który otrzyma największą liczbę głosów, zostanie nagrodzony możliwością nagrania teledysku, wyprodukowanego i w pełni sfinansowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego. *

d43gcmj

Na artystów, których utwory zostaną zakwalifikowane do finałowego etapu, czekać będzie również szereg innych korzyści - od promocji ich twórczości w rozgłośniach radiowych i w internecie po rozmaite nagrody-niespodzianki.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

d43gcmj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43gcmj
Więcej tematów