Trwa ładowanie...

"Można budować metro na Targówek". Wojewoda wydał ostateczne pozwolenia

Kontrakt zostanie podpisany w piątek.

"Można budować metro na Targówek". Wojewoda wydał ostateczne pozwolenia
d2zahc8
d2zahc8

Wojewoda mazowiecki wydał ostateczne pozwolenie na budowę stacji C16 o roboczej nazwie "Szwedzka" na wschodnim odcinku II linii metra. - Jutro podpisujemy kontrakt na budowę - poinformowała dziś na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Ostatnie pozwolenie na wschodni odcinek metra wydane. Jutro podpisujemy kontrakt na budowę części II linii w kierunku Targówka .

— Hanna Gronkiewicz (@hannagw)

Miasto Stołeczne Warszawa może rozpocząć prace budowlane, które zgodnie z projektem obejmują m.in.: budowę stacji nr C17 o roboczej nazwie „Targówek”, przebudowę stacji „Dworzec Wileński”, budowę dwóch wentylatorni, tuneli oraz infrastruktury technicznej (torów odstawczych, wejść, wind, klatek schodowych itp.).

Zgodnie z decyzją środowiskową, roboty budowlane i późniejsze eksploatowanie metra będą prowadzone z uwzględnieniem ochrony zieleni, bezpiecznego gospodarowania odpadami i minimalizowania hałasu. Inwestor jest zobowiązany wykonać ekspertyzy techniczne odporności budynków na drgania. Wojewoda mazowiecki wydał dotychczas 6 decyzji o pozwoleniu na budowę dla II linii metra (dwie z nich wydano 16 lutego1). Miasto stołeczne złożyło w sumie 13 wniosków, 7 postępowań jest w toku.

d2zahc8

Podpisanie umowy

Umowa na budowę północno-wschodniego odcinka zostanie podpisana w piątek o godzinie 13.00 w urzędzie dzielnicy na Targówku. W konferencji udział weźmie prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, przedstawiciel firmy Astaldi – Francesco Paolo Scaglione i przedstawiciele Metra Warszawskiego – Jerzy Lejk i Dariusz Kostaniak.

Przypomnijmy, że w 2019 roku powinno powstać sześć kolejnych stacji metra . Trzy w stronę Woli (Wolska, Moczydło, Księcia Janusza) oraz trzy w stronę Pragi/Targówka (Szwedzka, Targówek 1, Targówek 2). Wykonawcą inwestycji (w kierunku zachodnim) będzie turecka firma Gülermak, natomiast na odcinku wschodnio-północnym włoskie przedsiębiorstwo Astaldi.

d2zahc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zahc8
Więcej tematów