Trwa ładowanie...

Młodzi piłkarze uczczą pamięć powstańców!

Od 31 lipca do 2 sierpnia młodzi piłkarze z kraju i Europy rywalizować będą ze sobą w VII Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Pamięci Małego Powstańca

Młodzi piłkarze uczczą pamięć powstańców!
d4ejfy3
d4ejfy3

Zawody odbywać się będą na ternie ośrodku „Konwiktorska” (ul. Konwiktorska 6) Stołecznego Ośrodka Sportu Aktywna Warszawa, który jest współorganizatorem wydarzenia. W tegorocznym turnieju udział wezmą młodzieżowe drużyny piłkarskie roczników 2003/2004 z Polski, Niemiec, Ukrainy i Anglii. - informuje UM Warszawa.

Polskę reprezentować będą zespoły: Polonia Warszawa A, Polonia Warszawa B, MUKS Kosa Konstancin, PKS Radość, KS Ursus oraz KS Milan Milanówek. Z zagranicy przyjadą: Fortuna Dusseldorf (Niemcy), FC Lwów (Ukraina), Karpaty Lwów (Ukraina) oraz 303 Polish Soccer Club Northampton (Anglia).

W turnieju ogółem weźmie udział 10 zespołów. Gry będą się toczyły w grupach, systemem każdy z każdym. Po rozegraniu meczy eliminacyjnych, drużyny z odpowiadających sobie miejsc w grupach rozegrają mecze, które ustalą kolejność zajmowanych miejsc w zawodach. Najlepsi zmierzą się w meczu finałowym w sobotę, 2 sierpnia, o godz. 11.00.

W piątek, 1 sierpnia, o godz. 17.00 drużyny biorące udział w turnieju oddadzą hołd, wszystkim dzieciom biorącym udział w Powstaniu Warszawskim, składając kwiat pod pomnikiem Małego Powstańca (ul. Podwale).

d4ejfy3

Dodatkową atrakcją, towarzyszącą turniejowi, będzie Piknik Powstańczy, który odbędzie się w piątek, 1 sierpnia, o godz. 17.30. Atrakcje dla uczestników turnieju, dzieci przebywających na wakacjach w Warszawie oraz dzieci z domów dziecka przygotowały Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe. Na dzieci będzie czekała żołnierska grochówka, gorąca kiełbasa z rożna oraz wiele atrakcji sportowych w tle muzyki powstańczej.

Turniej ten to wyraz hołdu dla dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim.

Wstęp na turniej oraz towarzyszące mu wydarzenia jest bezpłatny.

*Przeczytajcie też: Mistrzowie lekkoatletyki w stolicy! *

d4ejfy3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ejfy3
Więcej tematów