MJN składa doniesienie do CBA w sprawie byłego wiceprezydenta Warszawy
"Podczas, gdy w przeciągu 10 lat ceny nieruchomości znacząco poszybowały w górę, w przypadku mieszkania, którym interesuje się były prezydent Warszawy, cena ta zmalała"
W dniu dzisiejszym, stowarzyszenie Miasto Jest Nasze złożyło doniesienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie zakupu mieszkania komunalnego przez byłego wiceprezydenta Warszawy, a obecnie przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, Andrzeja Jakubiaka.
- Dotarliśmy do dwóch nowych dokumentów, które rzucają nowe światło na sprawę sprzedaży lokalu przy ul. Kopernika - informuje WawaLove.pl Karol Perkowski, rzecznik stowarzyszenia. - Pierwszy mówi o tym, że w 2004 roku rzeczoznawca wycenił cenę metra kwadratowego mieszkania będącego w gestii zainteresowania pana Jakubiaka na 4530 zł (bez udziału w gruncie). W 2014 roku rzeczoznawca wycenia lokal na 3930 złotych (bez udziału w gruncie)! Podczas gdy w przeciągu 10 lat, ceny nieruchomości w centrum Warszawy znacząco poszybowały w górę w przypadku mieszkania którym interesuje się były prezydent Warszawy cena ta zmalała - wyjaśnia Perkowski****
Chodzi o 25-metrowe mieszkanie w kamienicy znajdującej się w pobliżu Traktu Królewskiego. Kawalerka to część większego mieszkania, które w latach 60. podzielono na mniejsze dwie części. Od 2012 roku mniejsza część była pustostanem, zaś w większej, prawie 80-metrowej mieszkał były wiceprezydent Warszawy, Andrzej Jakubiak. Postanowił on, że połączy mieszkanie na nowo. Dostał na to zgodę dzielnicy.
Samodzielny czy niesamodzielny?
Miasto Jest Nasze dotarło do dokumentów, które według nich rzucają nowe światło na sprawę sprzedaży lokalu przy ul. Kopernika. Pierwszy mówi właśnie o nietypowym o spadku ceny mieszkania. - Drugi obrazuje nam, że w ciągu 10 lat lokal, który był samodzielny w cudowny sposób stał się niesamodzielnym pokojem, co umożliwia połączenie go z istniejącym obok mieszkaniem Andrzeja Jakubiaka - wyjaśnia MJN, które dotarło do protokołu z pomiaru powierzchni lokalu, stwierdzającego, że jest to lokal samodzielny a więc nie nadający się do sprzedaży. Pod pismem podpisał się rzeczoznawca budowlany.
Dlatego stowarzyszenie domaga się od CBA dogłębnego zbadania wyżej wymienionej sprawy. Chce także odwołania z funkcji dyrektora Zarządu Gospodarowania Nieruchomości pani Małgorzaty Mazur. Według stowarzyszenia, opisywana sprawa mieszkania przy ulicy Kopernika niesie za sobą szereg nieprawidłowości ze strony ZGN-u. - Dyrektor tej instytucji, zarządzającej na co dzień majątkiem wartym setki milionów złotych, powinien opuścić swoje stanowisko - wyjaśniają członkowie Miasto Jest Nasze.
Przeczytajcie też: Jedna z uczestniczek tramwajowej awantury już w rękach policji