Trwa ładowanie...

Milionera szukaj na Ursynowie!

Najwięcej milionerów mieszka dziś na południowych obrzeżach Warszawy

Milionera szukaj na Ursynowie!
d1jezjm
d1jezjm

Liczba najbogatszych warszawiaków znowu rośnie – wynika z danych Izby Skarbowej w Warszawie. Przed rokiem było ich w całym mieście 2054, teraz już 2316. - czytamy w portalu dobraulica.pl. Na Ursynowie i Wilanowie prawie pół tysiąca osób zadeklarowało w minionym roku dochód wyższy niż jeden milion.

Z analizy deklaracji podatkowych 477 wilanowskich i ursynowskich milionerów wynika, że w większości prowadzą oni działalność gospodarczą. Rekordzista w tej dziedzinie zarobił 54 mln zł i jest to najlepszy wynik w całej Warszawie. Ponad stu milionerów z Ursynowa pracuje na etacie lub na umowie - zleceniu, poza tym 16. obraca akcjami lub papierami wartościowymi.

Drugie miejsce zajmują milionerzy z Mokotowa. Z 419 osób na etacie/zleceniu pracuje niespełna setka, kilkunastu obraca akcjami. Jeden z takich milionerów w sumie zarobił na czysto aż 130 milionów, z czego na sprzedaży papierów wartościowych lub akcjach – 25 mln zł.

Na trzecim miejscu są mieszkańcy Ochoty i części Śródmieścia, których obsługuje wspólny urząd skarbowy. Jest ich "tylko" 259.
Najtrudniej zostać milionerem na Woli - tylko 70 osób deklarowało ponad milion).

d1jezjm

Niestety, z analizy PIT-ów wynika też, że na ponad 870 tys. osób, które złożyły w stolicy swoje PIT-y, zaledwie trzy tysiące podzieliły się swym dochodem z innymi.

d1jezjm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jezjm
Więcej tematów