Trwa ładowanie...

Mieszkańcy Rembertowa nie chcą stać w korkach. Domagają się tunelu. Protest pod siedzibą PKP

Mieszkańcy Rembertowa domagają się budowy tunelu.

Mieszkańcy Rembertowa nie chcą stać w korkach. Domagają się tunelu. Protest pod siedzibą PKP
d3rt4mf
d3rt4mf

Mieszkańcy Rembertowa apelowali do PKP o budowę tunelu, który odkorkuje dzielnicę. Zarząd spółki odpowiada – będzie trzeba poczekać - informuje radio RDC.

Prośby i pisma nie pomagają, dlatego mieszkańcy warszawskiego Rembertowa przyjechali w piątek przed siedzibę PKP aby apelować o budowę tunelu w dzielnicy. – Przejazd kolejowy skutecznie korkuje dzielnicę, po której nie da się teraz poruszać, a obiecanej inwestycji – nie widać – narzekają mieszkańcy.

Ogromne korki

- To jest pogotowie strajkowe. Żądamy natychmiastowego rozpoczęcia budowy tunelu! W sąsiednich gminach powstają tunele, w Zielonce powstał tunel, w Międzylesiu powstał tunel, dlaczego w Rembertowie te prace się tak ślimaczą? - pytają zdenerwowani mieszkańcy Rembertowa.

- W korkach stoją między innymi autobusy, które są uwięzione między stacjami, ludzie nie mogą wysiąść - mówi na antenie RDC jedna z mieszkanek Rembertowa. - 50-metrowy odcinek jedziemy około 20 min, lub po prostu stoimy - dodaje. - Syn spóźnił się na autobus, którym jeździł codziennie do szkoły, zobaczył, że autobus stoi w korku, więc postanowił go dogonić. Okazało się, ze w korku utknęły jeszcze trzy inne autobusy tej linii - dodaje inny uczestnik manifestacji.

d3rt4mf

Koniec inwestycji dopiero 2021 roku?

Karol Jakubowski z PKP PLK informuje, że jeszcze w tym miesiącu miasto podpisze z kolejami porozumienie w tej sprawie. Ale na budowę trzeba jeszcze poczekać.

- Prace budowlane chcemy rozpocząć w latach 2019-20. W tym czasie chcemy, aby te inwestycje zostały przeprowadzone w całości, tak, by w roku 2021 samochody mogły przejeżdżać np. pod linia kolejową - mówi w RDC Karol Jakubowski z PKP PLK.

Budowa bezkolizyjnego tunelu będzie kosztować około 30 milionów złotych.

Źródło: (RDC)

d3rt4mf
d3rt4mf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rt4mf
Więcej tematów