Trwa ładowanie...

Mieszkańcy Marek też będą mieć swoją Kartę Warszawiaka

Od 1 sierpnia. Karta Markowianina przewiduje zniżki na kartę miejską na terenie aglomeracji warszawskiej, a także jedynie w drugiej strefie biletowej

Mieszkańcy Marek też będą mieć swoją Kartę Warszawiaka
de8omx7
de8omx7

Od 1 sierpnia mieszkańcy Marek będą mogli korzystać, w ramach nowej oferty taryfowej „Warszawa+”, z tańszych biletów długookresowych ważnych w obu lub tylko w drugiej strefie biletowej. W środę, 26 lipca, w obecności zastępcy prezydenta m.st. Warszawy Jacka Wojciechowicza, porozumienie w tej sprawie podpisali: dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego - Wiesław Witek i burmistrz Marek - Janusz Werczyński.

Dzięki ofercie „Warszawa+” samorządy gmin podwarszawskich będą mogły zaoferować swoim mieszkańcom możliwość tańszego podróżowania komunikacją miejską. Jako pierwsze zdecydowały się na to rozwiązanie Marki. Zmiany w taryfie i wprowadzenie biletów ważnych tylko w drugiej strefie pozwoli na obniżenie kosztów podróżowania również mieszkańcom innych miejscowości. Co ważne od 1 sierpnia zmieni się również katalog osób uprawnionych do korzystania z Karty Warszawiaka – mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Bilet 30­-dniowy imienny ważny w obu strefach kosztuje obecnie 210 zł (ulgowy: 105 zł). Tymczasem mieszkaniec gminy, która zdecyduje się skorzystać z oferty „Warszawa+” zapłaci za niego jedynie 196 zł (98 zł). Na bilet 90-­dniowy imienny na obie strefy trzeba wydać bez żadnej zniżki 536 zł (ulgowy: 268 zł). W ramach „Warszawa+” będzie kosztował tylko 482 zł (241 zł).

de8omx7

Mieszkańcy gmin, które będą chciały korzystać z „Warszawa+” będą też mogli kupić tańsze bilety tylko na drugą strefę. 30-dniowy będzie kosztować 98 zł (ulgowy: 49 zł), a 90-dniowy – 250 zł (ulgowy: 125 zł). Dla porównania – bilety na drugą strefę bez zniżki będą kosztowały odpowiednio 112 zł (61 zł) i 282 zł (191 zł). Różnicę w cenie biletów będą pokrywały samorządy, które podpiszą porozumienie z ZTM.

Tańsze bilety będą mogły być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej (posiadającej zdjęcie oraz imię i nazwisko właściciela) Warszawskiej Karcie Miejskiej wydawanej mieszkańcom przez gminy. To gminy same będą również ustalały zasady wydawania mieszkańcom kart.

Karty Markowianina będzie można odbierać od 1 sierpnia 2014 r. w pokoju nr 11 w Urzędzie Miasta Marki. Stanowisko będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00. Właściciel karty będzie mógł doładować ją we wszystkich Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Jeśli karta zostanie zniszczona, skradziona albo zgubiona, właściciel powinien zgłosić ten fakt w Urzędzie Miasta. Na podstawie otrzymanego zaświadczenia, pasażer będzie mógł przekodować niewykorzystaną część kontraktu na nową WKM.

de8omx7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de8omx7
Więcej tematów