Trwa ładowanie...

Mięso nieznanego pochodzenia w warszawskich barach azjatyckich!

250 kilogramów mięsa i innych produktów spożywczych bez wymaganych dokumentów handlowych, przechowywane w fatalnych warunkach

Mięso nieznanego pochodzenia w warszawskich barach azjatyckich!
d409pev
d409pev

Funkcjonariusze straży granicznej przybyli do pawilonów handlowych w Wólce Kosowskiej , aby sprawdzić legalność pobytu przebywających tutaj cudzoziemców. Podczas kontroli mundurowi natrafili na artykuły spożywcze w sklepie prowadzonym przez obywateli Wietnamu. Funkcjonariusze zauważyli, że jedzenie było przechowywane w bardzo złych warunkach - dowiadujemy się z rozgłośni radiowej RMF FM.

Wezwani na miejsce weterynarz i inspektor sanepidu stwierdzili, że prawie 250 kilogramów mięsa i innych produktów spożywczych nie miało wymaganych dokumentów handlowych. Według ustaleń mundurowych produkty te trafiały do barów orientalnych w Warszawie i okolicach.

d409pev

Straż Graniczna skierowała do sądu wniosek o ukaranie właścicieli sklepu. Grzywna jaką będą musieli zapłacić, to 30-krotność średniego wynagrodzenia, czyli ponad 110 tysięcy złotych. To kara za brak wymaganych zezwoleń i sprzedaż mięsa w niedozwolonym miejscu.

W sprawie dwóch Wietnamczyków, nielegalnie przebywających w naszym kraju, straż skierowała do wnioski o wydalenie.

d409pev
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d409pev
Więcej tematów