Trwa ładowanie...

Miejski rower pękł podczas jazdy. Mężczyzna ranny

Poważny wypadek na ulicach Warszawy

Miejski rower pękł podczas jazdy. Mężczyzna ranny
d42loe3
d42loe3

- Chyba mało kto spodziewał by się przypadkowego pęknięcia znanego wszystkim roweru miejskiego Veturilo.*Niestety i takie przypadki się zdarzają - napisali pracownicy Mazowieckiej Grupy Drogowej Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, I opublikowali zdjęcia, na których możemy zobaczyć połamany rower oraz świeżo opatrzonego mężczyznę.*

Jeden z ratowników DOPR udzielił natychmiast pierwszej pomocy ofierze nieszczęśliwego wypadku. - Warto brać poprawkę również na rower, nie tylko w przestrzeganiu przepisów, ale również w przypadku stanu technicznego. - skomentowali sprawę ratownicy. I dodali: Życzymy dużo zdrowia.

To nie pierwszy taki przypadek. W ubiegłym roku złamana rama w rowerze miejskim * uszkodziła rowerzyście prącie*. Młody, zaledwie 19-letni mężczyzna znalazł się w szpitalu, gdzie założono mu szwy. Po wypadku firma ubezpieczeniowa wypłaciła rannemu mężczyźnie ponad tysiąc złotych odszkodowania.

Co 11 seksund

Ekspansja rowerów miejskich na ulicach stolicy trwa już cztery lata. Odkąd 1 sierpnia 2012 roku wypożyczalnie Veturilo pojawiły się w Warszawie, ponad 410 tysięcy zarejestrowanych użytkowników skorzystało z nich ponad 7 milionów razy. Jednak obecny sezon jest pod tym względem rekordowy.

d42loe3

Za sprawą 7 135 278 wynajmów, dokonanych przez 414 334 zarejestrowanych rowerzystów od 1 sierpnia 2012 roku do 1 sierpnia 2016 roku, pod względem popularności i natężenia wypożyczeń Warszawski Rower Publiczny znajduje się w ścisłej czołówce europejskich systemów rowerowych. Warto przy tym zwrócić uwagę, że podane wyniki nie obejmują danych z systemu Bemowo Bike (funkcjonował na Bemowie w latach 2012-2014) oraz Konstancińskiego Roweru Miejskiego. W takim przypadku te liczby wynosiłyby odpowiednio 7 344 286 oraz 429 975. Obecnie w stolicy miejski rower jest średnio wypożyczany co 11 sekund.

d42loe3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42loe3
Więcej tematów