Trwa ładowanie...

Miasto zachęca do adopcji psów. W Centrum powstanie mural

"Psy świetnie się czują wśród ruchu, zgiełku i hałasu ulicznego".

Miasto zachęca do adopcji psów. W Centrum powstanie mural
d2r2ozu
d2r2ozu

W tym roku Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu” rusza z nowym projektem. W ramach dobrze już znanej mieszkańcom stolicy akcji „Adoptuj warszawiaka” rozpoczną się działania pod nazwą „VIPsiaki polecają się do adopcji”. Nowa odsłona działań tej kampanii startuje w najbliższy poniedziałek

– „VIPsiaki” – to czworonożni podopieczni naszego Schroniska, którzy wraz z mieszkańcami miasta będą śledzić najciekawsze wydarzenia kulturalne na mapie Warszawy – zachęca Henryk Strzelczyk, p.o. dyrektora Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

W ubiegłym roku podopiecznych Palucha, czyli psiaki warszawiaki, można było spotkać w wielu charakterystycznych miejscach miasta. W tym spotkamy je m.in. w popularnym i lubianym teatrze, na planie produkcji filmowej, na wernisażu oraz na sąsiedzkim śniadaniu na trawie.

Mural na "Patelni"

Jak podkreślają władze miasta, podczas akcji „Adoptuj warszawiaka” czworonogi pokazały jak świetnie się czują wśród ruchu, zgiełku i hałasu ulicznego. - Teraz będą mogły pokazać, że nie tylko miasto jest im niestraszne. Bezdomne psy ze schroniska odnajdą się świetnie również w ciszy kawiarni, w księgarni czy na koncercie - przekonują urzędnicy. I dodają, że „VIPsiaki” to zwierzęta wyjątkowe "zarówno dla osób o aktywnym trybie życia, jak i tych, którzy wolą ciszę, spokój, letni wernisaż w ogrodach praskich czy dobrą książkę na hamaku".

Uzupełnieniem akcji będzie specjalny mural. Obraz graffiti będzie realizowany w ramach zawartego porozumienia z Europejska Fundacją Kultury Miejskiej dotyczącą wzajemnej współpracy przy organizacji Festiwalu Graffiti. W jego ramach na ścianach „patelni” przy wejściu do stacji metra Centrum powstanie seria sprayowych dzieł. „Pieski mural” będzie malowany od 7 do 11 marca. Jego wizualizację możecie * zobaczyć tutaj .*

d2r2ozu
d2r2ozu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r2ozu
Więcej tematów