Trwa ładowanie...

Miasto wyda 4,4 mln na dodatkowe patrole policji

Między najlepszymi policjantami zostanie także rozdysponowana kwota 800 tys. złotych.

Miasto wyda 4,4 mln na dodatkowe patrole policji
d23lhj4
d23lhj4

Rada Warszawy w najbliższy czwartek zdecyduje o przyznaniu z budżetu państwa 800 tys. złotych na nagrody dla najlepszych policjantów z prewencji i prawie 4,5 mln złotych na dodatkowe patrole. To już niemal tradycja. W ubiegłym roku miasto przeznaczyło dla wyróżniających się funkcjonariuszy pół miliona złotych. Dziś kwota ta wzrosła o 300 tys.

"Biorąc pod uwagę fakt, że służba policjantów w Warszawie jest wyjątkowo trudna i odpowiedzialna, a także ze względu na wielkość miasta i liczbę mieszkańców oraz jego stołeczny charakter, dużą liczbę przeprowadzanych imprez masowych oraz największą w Polsce liczbę zwoływanych zgromadzeń publicznych (...) m.st. Warszawa od wielu lat przeznacza środki finansowe na nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy policji" – czytamy w uzasadnieniu uchwały. W latach 2007-14 na nagrody przeznaczono z budżetu Warszawy ponad 10 mln zł.

Miasto szacuje także, że na ulicach Warszawy pojawi się 22 tysiące dodatkowych patroli. W związku z tym na najbliższej sesji Rada Miasta będzie głosowała nad ustawą, która zagwarantuje przeznaczenie 4,4 mln złotych z budżetu miasta na rekompensatę za dodatkowy czas pracy funkcjonariuszy. "Dofinansowanie umożliwia skierowanie dodatkowych patroli policji (...) do tych obszarów miasta, które są najbardziej zagrożone przestępczością, a dodatkowo umożliwia policjantom skorzystanie z dodatkowego, legalnego źródła dochodu" – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Dodatkowe patrole policji maja pojawić się w związku z organizowanym w lipcu w stolicy szczycie NATO oraz z powodu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. "Warszawa będzie miastem tranzytowym dla grup młodzieży przybywających z całego świata na spotkanie w Krakowie. Oba wydarzenia wymagają perfekcyjnego przygotowania logistycznego, a przede wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa i obecności dodatkowych patroli" – wyjaśniają urzędnicy.

d23lhj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23lhj4
Więcej tematów