RegionalneWarszawaMiasto Cypel powraca! (DUŻO ZDJĘĆ)

Miasto Cypel powraca! (DUŻO ZDJĘĆ)

Miasto Cypel powraca! (DUŻO ZDJĘĆ)

18.04.2013 13:40

Oficjalne otwarcie sezonu na Cyplu Czerniakowskim za miesiąc. Tego lata znowu szykuje się moc wydarzeń kulturalnych i muzycznych

Miasto Cypel, to kilkuhektarowa zalesiona przestrzeń na południowym skraju Cypla Czerniakowskiego w Warszawie. Przez lata miejsce żyło własnym życiem, niezależnym od rytmu Stolicy. Od ubiegłego roku natura podzieliła się przestrzenią z kulturą i muzyką. W tym roku będzie podobnie. 17 maja rusza
druga edycja projektu Miasto Cypel.

"Działamy do jesieni. Zaskoczymy przede wszystkim architekturą. Stworzymy miasteczko kulturalno-rozrywkowe. Jego główną atrakcją będę nowoczesne, oświetlone pawilony wielofunkcyjne. Będzie to jedyny tego typu obiekt w Polsce, a może nawet w Europie. Nie zabraknie widowiskowego oświetlenia całej przestrzeni. Wszystko wtopione w nadwiślański las w samym centrum Warszawy. Nie jesteśmy miejscem wyłącznie na wieczorne „imprezy”. Choć i tego nie zabraknie. Stawiamy w tym roku również na aktywności dzienne."

Na terenie Miasta Cypel dostępne będzie* boisko do piłki nożnej i siatkówki, a także trasa biegowa z przeszkodami. Odbywać się będą zajęcia taneczne, a dla przyszłych Mam zajecia Aktywna Ciąża z elementami pilates, body ball i jogi*.

Priorytetem na ten rok jest ekologia. Będzie okazja, aby wspólnie robić meble, które
zaprojektują artyści, zabawki dla dzieci i dodatki do domu z surowców wtórnych. Powstanie ogród, w którym każdy będzie mógł zasadzić rośliny i dbać o nie przez cały okres działalności Miasta Cypel.

W każdą sobotę organizować będziemy Piknik Ekologiczny, na którym rolnicy z województwa mazowieckiego będą sprzedawać zdrową żywość.

Będzie również Punkt Opieki skierowany dla najmłodszych. To alternatywa dla zamkniętych latem przedszkoli. Rodzice będą mogli zostawić swoje dziecko w dobrych rękach. Zajęcia poprowadzi doświadczona kadra pedagogów mająca pełne uprawnienia do pracy z dziećmi. Będą też zajęcia z cyklu Małe Miasto m.in. bajkoteriapa.

Organizatorzy nie zapomnieli o seniorach. W planach są m.in. warsztaty, na których uczestnicy nauczą się podstaw projektowania ogrodów wykorzystując przy tym elementy recyklingu.

Planowany jest cykl „Z Warszawą na Ty”, czyli 18 dni tematycznych w formie wirtualnej wycieczki po dzielnicach Warszawy przy użyciu mappingu 3D. Za pomocą najnowszych technologii będzie można przenieść się na przedwojenną warszawską uliczkę albo wejść do klimatycznej kamienicy.

Miasto Cypel to także bogata oferta kulturalna. *W tym roku jednym z ważniejszych wydarzeń będzie tygodniowy festiwal teatralny, którego pomysłodawcami są młodzi aktorzy z Teatru Pijana Sypialnia - *jednego z najbardziej zwariowanych warszawskich teatrów. W ramach festiwalu zostaną zaproszone do stolicy najlepsze teatry nieinstytucjonalne z całej Polski. Powstanie miasteczko teatralne. Będzie można zajrzeć za kulisy, zobaczyć, jak pracuje się na scenie. Odbędzie się również premiera WODEWILUWARSZAWSKIEGO – widowiska przygotowywanego w całości przez młodych ludzi – 20 aktorów, 8 muzyków, dj-ów. Żadnych playbacków! Wszystko na żywo. Opowieść o współczesnej Warszawie i młodych ludziach. Stare warszawskie piosenki nabiorą innego charakteru. Przygotowania trwają już kilka miesięcy. To będzie pierwszy w Polsce festiwal teatralny korzystający z przestrzeni
letniej klubokawiarni.

START SEZONU w MIEŚCIE CYPEL: 17 maja 2013 r.

Gdzie: Miasto Cypel, ul. Zaruskiego 6, Warszawa

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także