Trwa ładowanie...

Metro na Targówek opóźnione. Warszawiacy nie pojadą nowym odcinkiem M2 we wrześniu

Metro na Targówek opóźnione. Nie ma szans, aby warszawiacy pojechali nowym odcinkiem metra na Pradze i Targówku przed rozpoczęciem roku szkolnego. Sprawdź, czym spowodowane jest opóźnienie.

Metro na Targówek opóźnione. Warszawiacy nie pojadą nowym odcinkiem M2 we wrześniuŹródło: iStock.com, fot: katatonia82
d3p50go
d3p50go

Metro na Targówek opóźnione

Na przejazd nowym odcinkiem metra warszawiacy będą musieli jeszcze poczekać. Wiadomo, że budowa odcinka II linii metra na Targówek z trzema nowymi stacjami: C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy i C18 Trocka zakończyły się już w maju. Według informacji podanych przez transport-publiczny.pl, zanim nowy odcinek zostanie udostępniony do użytku, Metro Warszawskie musi uzyskać niezbędne pozwolenie na użytkowanie dla wszystkich stacji oraz wentylatorni. Należy podkreślić, że ostatnie wnioski o wydanie takich dokumentów inwestor złożył w czerwcu.

Metro Warszawa – nowy odcinek na Pradze i Targówku

Data udostępnienia do użytku publicznego metra na Pradze i Targówku pozostaje nieznana, a po sprawdzeniu dostarczonych wniosków o pozwolenie na użytkowanie nowego odcinka, stwierdzono istotne braki w dokumentacji. Wśród stwierdzonych nieścisłości znalazły się między innymi braki: protokołów badań i sprawdzeń, oświadczeń kierowników budowy oraz rysunków w projekcie budowlanym zawierających zmiany wprowadzone podczas realizacji inwestycji. Jak informują służby wojewody, przeprowadzenie obowiązkowej kontroli będzie możliwe dopiero po złożeniu kompletnej dokumentacji odbiorowej. Jej celem jest potwierdzenie zgodności budowanego obiektu z zatwierdzonym przez wojewodę mazowieckiego projektem. Obowiązkowa kontrola powinna zostać przeprowadzona w przeciągu 21 dni.

d3p50go
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p50go
Więcej tematów