Trwa ładowanie...

Matura 2020. Egzamin ósmoklasisty 2020. Znamy harmonogram

Minister edukacji podjął decyzję w sprawie przeprowadzenia tegorocznych matur i egzaminu ósmoklasisty. Sprawdź harmonogram egzaminów.

Matura 2020. Egzamin ósmoklasisty 2020. Znamy harmonogramŹródło: Getty Images, fot: Universal History Archive , Contributor
d3soyir
d3soyir

Zdaniem ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego obecne warunki nie pozwalają na odwieszenie działalności edukacyjnej. W związku z tym szkoły, żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte do 24 maja.

Minister edukacji podjął też decyzję ws. matur 2020 i egzaminu ósmoklasisty. Egzaminy dojrzałości mają być przeprowadzane od 8 czerwca. Od 16 czerwca rusza egzamin ósmoklasisty.

d3soyir

Koronawirus w Polsce. Matury 2020 i egzaminy ósmoklasistów

- Matury mają się rozpocząć 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i potem w kolejnych dniach będą egzaminy z kolejnych przedmiotów, do końcówki czerwca - powiedział Piontkowski. Doprecyzował, że w tym roku ze względu na szczególną sytuację nie będzie części ustnej egzaminów. Matury będą tylko pisemne.

Od 16 do 18 czerwca będą przeprowadzone egzaminy dla ósmoklasistów. Od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. W połowie sierpnia rozpoczną się egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych.

Koronawirus w Polsce. Szkolnictwo wyższe

Zmiany dotyczą również placówek szkolnictwa wyższego. Ich działalność także jest ograniczona do 24 maja.

- Proces rekrutacji na studia będzie musiał zakładać modyfikację i zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń, ale uczelnie zapewniają, że rekrutacje jak najbardziej będą możliwe. Jest możliwość, że nowy rok akademicki rozpocznie się w normalnym trybie - dodał Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3soyir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3soyir
Więcej tematów