Trwa ładowanie...

Marszałek Struzik, udziałowiec lotniska w Modlinie, chce zmniejszyć liczbę startów i lądowań na Okęciu

Zmniejszenie liczby rejsów nocnych spowoduje spore zamieszanie wśród niektórych przewoźników

Marszałek Struzik, udziałowiec lotniska w Modlinie, chce zmniejszyć liczbę startów i lądowań na Okęciu
dic2uk2
dic2uk2

Marszałek Mazowsza Adam Struzik planuje ograniczyć liczbę nocnych startów i lądowań na Okęciu. Twierdzi, że samoloty robią za dużo hałasu. Chce, by część lądowała na lotnisku w Modlinie. Jedną trzecią udziałów w lotnisku w Modlinie ma właśnie marszałek.

Lotnisko im. Fryderyka Chopina znajduje się w pobliżu osiedli mieszkaniowych, co oznacza, że po godzinie 23:00 może tam lądować i startować maksymalnie 48 samolotów. Marszałek Mazowsza Adam Struzik chce zmniejszyć liczbę lotów do 40. Tłumaczy, że mieszkańcy narzekają na hałas w nocy.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, to marszałek ustala reguły obowiązujące w obszarze ograniczonego użytkowania wokół lotniska. Takie uprawnienia dają mu m.in. prawo ochrony środowiska i ministerialne rozporządzenie w sprawie dopuszczalnych norm hałasu. Nie jest tajemnicą, że jedną trzecią udziałów w lotnisku w Modlinie ma właśnie marszałek Struzik.

Marszałek wysłał już w tej sprawie wniosek do Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze (PPL), które zarządzającego Lotniskiem im. Chopina. Władze lotniska mają go rozpatrzyć pod koniec kwietnia.

dic2uk2

Zmniejszenie liczby rejsów nocnych spowoduje spore zamieszanie wśród niektórych przewoźników. Wielu z nich ląduje w Warszawie w nocy i odlatuje wczesnym rankiem. W ten sposób biznes im się opłaca. Nieoficjalnie mówi się, że to kolejna odsłona walki o pierwszeństwo między lotniskiem Chopina a portem lotniczym w Modlinie.

Pasażerowie, którzy nie wylądują w nocy na Okęciu zostaną przekierowani do Modlina, gdzie „cisza nocna” nie obowiązuje, a samoloty mogą tam lądować 24 godziny na dobę.

Źródło: gazetaprawna.pl

dic2uk2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dic2uk2
Więcej tematów