Trwa ładowanie...

Marsz "w obronie polskiej ziemi" przejdzie ulicami Warszawy

Organizatorzy spodziewają się nawet 3 tys. osób.

Marsz "w obronie polskiej ziemi" przejdzie ulicami Warszawy
d4f6gxs
d4f6gxs

Około 3 tys. osób spodziewają się organizatorzy marszu "w obronie polskiej ziemi", który o godz. 10.30 wyruszył z placu Trzech Krzyży w Warszawie. Polskie Stronnictwo Ludowe chce w ten sposób zaprotestować przeciwko zaproponowanemu przez Prawo i Sprawiedliwość projektowi ustawy o zasadach wykupu ziemi. Uczestnicy przejdą pod gmach Sejmu. Warszawiacy mogą spodziewać się dużych utrudnień w ruchu.

"Troska o ziemię jest miarą naszego codziennego patriotyzmu. Nie możemy pozwolić PiS przeforsować szkodliwej dla polskiej wsi ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Wspólnie zaprotestujmy przeciw złym zmianom" - napisał na swoim blogu szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców podczas konferencji prasowej przekonywał, iż projekt ustawy "niebezpiecznie wchodzi w prawo własności, niebezpiecznie dotyka prawa dziedziczenia, zrównując pozycję polskiego rolnika z obcokrajowcami".

Manifestacja w obronie polskiej ziemi – start już o 10:30 przed pomnikiem W.Witosa w W-wie. Dołącz do nas!

d4f6gxs

— PSL (@nowePSL)

- Zapraszamy na plac Trzech Krzyży, pod pomnik Wincentego Witosa, trzykrotnego premiera Rzeczpospolitej, przywódcy ruchu ludowego, najznakomitszego bohatera wsi polskiej. Stajemy razem z rolnikami, mieszkańcami wsi, ale również i miast w obronie polskiej ziemi. Wcześniej broniliśmy jej przed słupami i nielegalną spekulacją; nigdy się nie spodziewaliśmy, że będziemy jej musieli bronić przed bardzo złymi regulacjami proponowanymi przez obecną władzę - powiedział na konferencji w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz.

Projekt ustawy

W miniony piątek Sejm nie wyraził zgody na odrzucenie projektu ustawy przy I czytaniu. Za odrzuceniem inicjatywy głosowało 186 posłów, przeciw 245, a wstrzymało się 9. Projekt ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa ma ograniczyć ewentualny wykup ziemi przez obcokrajowców, dla których okres ochronny kończy się z dniem 1 maja.

Według PSL ustawa może znacznie ograniczyć prawo własności polskich rolników, którzy nie będa mogli swobodnie wskazać nabywcy ziemi. Największe wątpliwości budzi zapis w projekcie ustawy, traktujący o tym, że cały obrót ziemią ma ograniczać się wyłącznie do rolników zamieszkujących min. od 5 lat daną gminę.

d4f6gxs

Utrudnienia w ruchu

Manifestujący z placu Trzech Krzyży przejdą ulicą Wiejską, by dotrzeć przed gmach Sejmu. W związku z tym ZTM zaplanowało objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej. Protest ma zakończyć się o godz. 14.00.

linia 108
w kierunku pl. Trzech Krzyży:
od skrzyżowania Rozbrat/ Kruczkowskiego/ Ludna/ Książęca: Kruczkowskiego – zawrotka za wiaduktem mostu Poniatowskiego – Kruczkowskiego – PKP POWIŚLE 03,
w kierunku Metro Wilanowska:
PKP POWIŚLE 03 - Kruczkowskiego – Rozbrat i dalej swoją trasą.

linie E-2, 116, 180, 222, 503
w kierunku Nowe Bemowo, Chomiczówka, Bielańska, Konwiktorska:
od skrzyżowania Al. Ujazdowskie / Piękna: Piękna – Krucza – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat i dalej swoimi trasami,
w kierunku Wilanów, Spartańska, Natolin Płn.:
od ronda de Gaulle’a: Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – zawrotka na pl. Konstytucji - Piękna – Al. Ujazdowskie i dalej swoimi trasami

linie 118, 166
w obu kierunkach:
od skrzyżowania Piękna / Al. Ujazdowskie: Piękna – Rozbrat – Ludna i dalej swoją trasą

d4f6gxs

linia 127
tylko w kierunku Mariensztat:
od skrzyżowania Al. Jerozolimskie /Bracka: Al. Jerozolimskie – Wioślarska - Ludna – Solec i dalej swoją trasą

linia 171
tylko w kierunku Torwar:
od skrzyżowania Al. Jerozolimskie /Bracka: Al. Jerozolimskie – Wioślarska - Ludna – Rozbrat i dalej swoją trasą.

d4f6gxs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f6gxs
Więcej tematów