Trwa ładowanie...

Makieta XVIII-wiecznej Pragi

Muzeum Warszawskiej Pragi uchyla rąbka tajemnicy...

Makieta XVIII-wiecznej Pragi
d3ro6rz
d3ro6rz

Muzeum Warszawskiej Pragi uchyla rąbka tajemnicy i prezentuje kilka zdjęć makiety, która będzie jednym ze stałych elementów przyszłej ekspozycji w siedzibie przy ulicy Targowej 50/52. Wykonanie makiety zajęło ponad dwa lata. Przedstawia ona Pragę końca XVIII wieku czyli tuż przed dramatyczną Rzezią Pragi w 1794 roku, kiedy to Praga została w przeważającej części bezpowrotnie zniszczona. Kolejne duże straty w ocalałej zabudowie przyniosło wejście wojsk napoleońskich w 1806 roku i związany z tym odgórny nakaz rozbiórki zabudowań.

Makieta została wykonana w skali skali 1:300, a jej wymiary wynoszą 3700 x 2800mm. Z uwagi na skromny materiał ikonograficzny służący do rekonstrukcji makiety część zabudowań została odtworzona o tzw. wyglądzie hipotetycznym - informuje serwis twoja-praga.pl Jednak w przyszłości będzie możliwe uzupełnianie obiektów w miarę pozyskiwania nowych materiałów. Na makiecie znajdziemy także takie elementy jak: zieleń, zwierzęta, wozy, rogatki miejskie, krzyże itp. Niestety, prędko nie będzie dane ujrzeć makiety na żywo, gdyż muzeum jest w trakcie budowy, a planowany termin jej ukończenia to koniec 2014 r.

d3ro6rz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ro6rz
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj