Trwa ładowanie...

Majówka w Powsinie. Jarmarki wiosenne i Piknik Rodzinny

Majówka to idealny czas na odwiedzenie ogrodu, który w tym czasie dosłownie kwitnie!

Majówka w Powsinie. Jarmarki wiosenne i Piknik Rodzinny
d3gfdf8
d3gfdf8

A może majówka w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie? Na pierwsze dni przygotowano tam specjalną ofertę i moc atrakcji. W dniach 1-3 maja (piątek-niedziela) oraz 10 maja (niedziela) będzie otwarty jarmark wiosenny, który stał się już tradycją ogrodu. Poza corocznym kiermaszem artykułów tradycyjnych, regionalnych i ogrodniczych, możecie liczyć na fachowe porady pracowników ogrodu dotyczące pielęgnacji i uprawy roślin.

Dodatkowo, w najbliższy piątek i niedzielę szczególnie Ogród Botaniczny zaprasza najmłodszych gości na Piknik Rodzinny z atrakcjami i animacją, przygotowanymi specjalnie dla nich. Dzieci spotkają się z magikiem, wezmą udział w konkursach i zabawach, malowaniu buziek i modelowaniu balonów.

Ogród podczas weekendu majowego będzie otwarty w godzinach 10:00 - 19:00.

Majówka to idealny czas na odwiedzenie ogrodu. W arboretum kwitną najbardziej podziwiane odmiany magnolii Soulange'a , które są bardzo lubiane ze względu na wyjątkowo okazałe kwiaty. Na uwagę zasługują również wcześnie kwitnące azalie, a zwłaszcza azalia Schlippenbacha o dużych jasnoróżowych kwiatach. Kwitną także azalie żyłkowane o fioletowych kwiatach i karminowe azalie Albrechta. Rozpoczynają kwitnienie najwcześniejsze odmiany różaneczników katawbijskich o białych kwiatach.

W dalszej części arboretum uwiedzie nas zapach kaliny mandżurskiej o biało-różowych kulistych kwiatostanach. W ogrodzie bylinowym masowo kwitną smagliczki, gęsiówki, kolorowe pierwnioski: lekarskie, wyniosłe, ząbkowane oraz pragnie syberyjskie, bergenie i miodunki. Duże zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudzi z pewnością bogata *kolekcja tulipanów 258 taksonów, a wśród nich mniej spotykane tulipany liliokształtne, pełne, papuzie. *

d3gfdf8

W kolekcji roślin sadowniczych obficie kwitną drzewa owocowe: morele, brzoskwinie, wiśnie. Niewątpliwą wielką atrakcją , są kwitnące odmiany pigwowców o kwiatach w odcieniach ognistej czerwieni. Między skałkami w kolekcji roślin górskich możemy podziwiać białe kwiaty gęsiówki alpejskiej, zaś u podnóża gór kwitną na żółto pierwiosnki. - Zachęcamy również do odwiedzenia szklarni, gdzie zobaczymy wiele aktualnie kwitnących gatunków tropikalnych. Dużą uwagę zwiedzających z pewnością przyciągną owocujące cytrusy - mandarynki, pomarańcze ,grejpfruty oraz cytryny. Szczególną atrakcją jest cytryna odmiany 'Ponderosa' zwana skierniewicką, która aktualnie jest obsypana olbrzymimi owocami - mówią pracownicy ogrodu.

d3gfdf8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gfdf8
Więcej tematów