Trwa ładowanie...

Lotnisko Modlin zamknięte do końca roku!

Powodem zamknięcia lotniska są błędy w wykonaniu pasa startowego

Lotnisko Modlin zamknięte do końca roku!
d2hq83c
d2hq83c

Decyzję o zamknięciu pasa startowego dla samolotów na lotnisku Modlin podjął wczoraj nadzór budowlany. Jutro ma się rozpocząć jego naprawa. "Wygląda na to, że wyszły błędy w wykonaniu" - powiedział prezes modlińskiego portu lotniczego Piotr Okienczyc - donosi rozgłośnia RMF FM.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął wczoraj dwa betonowe odcinki, po 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego modlińskiego lotniska. W związku z tym może ono obsługiwać tylko samoloty, którym wystarczy droga startowa o długości ok. 1500 m.

Władze lotniska są w stałym kontakcie z firmą, która wybudowała pas startowy i że wykonawcy zostali powiadomieni, iż "mają natychmiast przystępować do prac naprawczych".

Niestety wygląda na to, że wyszły błędy w wykonaniu. Natomiast ekspertyza będzie robiona od jutra, żeby dokładnie stwierdzić co jest rzeczywistą przyczyną, aż takich uszkodzeń i później będziemy wyciągać z tego wnioski - podkreślił Piotr Okienczyc.

Od sobotniego popołudnia loty przekierowywane były z lotniska modlińskiego przede wszystkim na warszawskie Lotnisko Chopina. Wg szacunków do końca roku z Modlina miało odlecieć około 40 tys. pasażerów. Każdy dzień bez odpraw to dla portu strata rzędu 180 tys. złotych.

d2hq83c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hq83c
Więcej tematów