Trwa ładowanie...

Lotnisko Chopina z nowym rekordem. "Wrzesień najlepszy w historii"

Z warszawskiego portu lotniczego można polecieć juz do 110 miast w 42 krajach

Lotnisko Chopina z nowym rekordem. "Wrzesień najlepszy w historii"
d3dd9zw
d3dd9zw

Ponad 1,3 mln pasażerów obsłużyło we wrześniu Lotnisko Chopina, największe w Polsce - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski. To o 14,8 proc. więcej niż przed rokiem. Wrzesień był kolejnym miesiącem wzrostu liczby podróżnych korzystających z portu.

Jak dodał Przybylski, tegoroczny wrzesień jest najlepszy w historii lotniska. W ubiegłym roku warszawski port obsłużył ponad 1,1 mln pasażerów. - Odnotowujemy już dwudziesty czwarty z rzędu miesiąc wzrostów. Wszystko wskazuje na to, że także cały rok 2016 będzie rekordowy - mówił w czwartek rzecznik portu.

W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało 9,678 mln osób - o 10,6 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Z tej liczby 8,7 mln podróżowało w ruchu międzynarodowym (wzrost o 10,9 proc.) oraz 967 tys. w ruchu krajowym (wzrost o 8 proc.). We wrześniu rejsy do Pekinu z Lotniska Chopina zainaugurował chiński narodowy przewoźnik Air China.

11,2 mln pasażerów

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, general aviation oraz cargo. Lotnisko jest głównym portem dla PLL LOT. Oprócz naszego przewoźnika latają tu takie linie, jak m.in. Lufthansa, British Airways, Air France, KLM, Brussels Airlines, Turkish Airlines, Emirates, Qatar Airways, Tap Portugal, Aeroflot, Enter Air czy Wizz Air, a ostatnio zaczął operować na kierunkach krajowych Ryanair.

Z Lotniska Chopina można polecieć do 110 miast w 42 krajach na trzech kontynentach, np. do Londynu, Paryża, Brukseli, Frankfurtu, Nowego Jorku, Chicago, Moskwy, Dubaju, Pekinu czy Tokio. W ubiegłym roku z lotniska skorzystało ponad 11,2 mln pasażerów.

d3dd9zw

Źródło: PAP

d3dd9zw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dd9zw
Więcej tematów