Trwa ładowanie...

Lotnisko Chopina w Top 10 najlepszych lotnisk w Europie

Wyjątkowe wyróżnienie dla warszawskiego portu lotniczego

Lotnisko Chopina w Top 10 najlepszych lotnisk w Europie
d3ih405
d3ih405

Lotnisko Chopina znalazło się w TOP10 najlepszych lotnisk w Europie w konkursie zorganizowanym przez portal Sleeping in Airports. To już drugie tego typu wyróżnienie dla warszawskiego portu.

Wyboru dokonali użytkownicy portalu Sleeping in Airports. Porty lotnicze ocenionio według czterech podstawowych kryteriów: komfortu wypoczynku, udogodnień dla podróżnych, czystości, a także jakości obsługi. Ranking układany jest według liczby głosów podróżnych oddawanych na poszczególne porty lotnicze od listopada 2014 do końca września 2015 r.

Warszawski port wyróżniono m.in. za miłą i pomocną obsługę, doskonałe oznakowanie terminala oraz darmowy i nielimitowany dostęp do internetu. Dodatkowym plusem jest wiele gniazdek elektrycznych dostępnych dla pasażerów, a także całodobowe restauracje i bary i atrakcyjne place zabaw dla dzieci.

- Po otwarciu nowej części terminala Lotnisko Chopina zdecydowanie zmieniło się na lepsze. Darmowe wifi, szeroki wybór restauracji i barów, ekologiczna żywność - teraz jest tu wszystko czego potrzebuję podczas podróży - napisał w ankiecie jeden z pasażerów. Inni podkreślali dobre położenie lotniska blisko centrum miasta i to, że łatwo się do niego dostać komunikacją publiczną.

Czytelnicy i autorzy raportu zwrócili uwagę, że wraz ze wzrostem ruchu lotniczego i częstotliwości odbywanych podróży rośnie jakość obsługi pasażerów na lotniskach. - Lotniska w Europie stają się coraz bardziej przyjazne dla osób, które czekając na przesiadkę potrzebują się zdrzemnąć. Obsługa traktuje to zupełnie normalnie i akceptuje bez żadnych zastrzeżeń – piszą autorzy raportu.

d3ih405

Pierwsze miejsce w kategorii lotnisk europejskich zdobył port lotniczy w Monachium. Poza stolicą Bawarii, w Top10 znalazły się Helsinki, Zurych, Tallin, Amsterdam, Ateny, Sztokholm i Wiedeń. Warszawa zajęła miejsce czwarte. W rankingu światowym zwyciężył port lotniczy Changi w Singapurze.

To po raz już drugi warszawski port został w ten sposób wyróżniony. Wcześniej nagrodę otrzymało w tej samej kategorii w 2013 r.

d3ih405
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ih405
Więcej tematów