Legia straciła pierwsze punkty w sezonie

Niedzielny mecz na stadionie przy Łazienkowskiej okazał się dla "Wojskowych" wyjątkowo trudny.

dynzd8v
dynzd8v

Rywalem była Wisła Kraków i choć nie jest to zespół tak silny jak kilka lat temu, to nadal w jego szeregach występuje wielu klasowych zawodników. Potwierdzili oni swoją wartość w niedzielne popołudnie, ponieważ wywieźli z Warszawy remis 1:1. A trzeba przyznać, że byli dosłownie o krok od zwycięstwa.

W pierwszej połowie meczu lekką przewagę posiadali goście, jednak tuż przed przerwą za sprawą Dominika Furmana, to Legia wyszła na prowadzenie. Kiedy po wznowieniu gry nadal aktywniejsi byli legioniści wydawało się, że są bliscy rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść. Ale w 58 minucie po zagraniu ręką, sędzia podyktował rzut karny dla Wisły. Strzał Rafała Boguskiego doskonale wyczuł Dusan Kuciak.

Legia zlekceważyła ten sygnał alarmowy, ponieważ już kilka minut później wyrównał z bliskiej odległości Wilde-Donald Guerrier. W końcówce stołeczny zespół miał jeszcze okazję na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, jednak szansy nie wykorzystał Nemanja Nikolić. Po tym spotkaniu "Wojskowi" zachowali pierwszą pozycję w ligowej tabeli, a Wisła zajmuje 9. miejsce.