Trwa ładowanie...

Legia rozbuduje centrum treningowe. Miasto wydzierżawi teren

Klubowi nie wystarczają 2 boiska by prowadzić szkółki i 1. drużynę.

Legia rozbuduje centrum treningowe. Miasto wydzierżawi teren
d3nnzvl
d3nnzvl

Legia Warszawa zbuduje dwa nowe boiska treningowe. Ratusz wydzierżawi klubowi czterohektarowy obszar w narożniku ul. Łazienkowskiej i Wisłostrady. Ponadto pojawił się pomysł rozbudowy obiektu o nowy, przeszklony budynek przy trybunie wschodniej stadionu. Co więcej, rozważany jest także pomysł budowy kładki nadwieszonej nad chodnikiem ul. Łazienkowskiej. *- Powołaliśmy już zespół negocjacyjny, który ma ustalić z Legią wysokość czynszu za teren między stadionem i Wisłostradą - mówi wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak.*

Stołeczny klub korzysta obecnie z dwóch boisk treningowych. Obłożenie obiektów jest jednak tak duże, że nie pozwala na zaspokojenie potrzeb wszystkich sekcji sportowych Legii. Klub planuje zatem zbudować kolejne dwa pełnowymiarowe boiska, po drugiej stronie stadionu. Czterohektarowy teren, na którym miałaby powstać nowa inwestycja należy do miasta.

W miejscu, gdzie planowana jest obecnie budowa boisk, niegdyś mieściły się odkryte baseny z charakterystyczną skocznią. O ile baseny udało się zlikwidować już podczas budowy stadionu, to jednak ruiny skoczni ze względu na przeciągając się brak zgody konserwatora straszyły aż do 2013 roku.

Legia poza planem budowy boisk zaproponowała miastu powstanie nowego, przeszklonego budynku. Projektanci (ci sami, którzy zaprojektowali stadion Legii) przedstawili koncepcję czterokondygnacyjnego budynku, który miałby przylegać do trybuny wschodniej stadionu. Mieściłby między innymi zaplecze szkółki piłkarskiej: szatnie, łazienki oraz sale dydaktyczne. Klub wystosował także prośbę o powstanie kładki dla kibiców, nad chodnikiem przy ulicy Łazienkowskiej. Dzięki kładce kibice wchodzący i wychodzący ze stadionu nie blokowaliby ruchu samochodów wjeżdżających, bądź wyjeżdżających ze stadionu. To niebezpieczne i sprzyja powstawaniu korków na Łazienkowskiej - mówi Mariusz Rutz z JSK Architekci.

d3nnzvl

Kładka kosztowałaby około 5 mln zł, budowa przeszklonego pawilonu przy wschodniej trybunie - około 30 mln zł, a urządzenie boisk treningowych - około 8 mln zł.

d3nnzvl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nnzvl
Więcej tematów