Trwa ładowanie...

"Lato w lesie". Sposób na rodzinne spędzenie wakacji

Zajęcia rozpoczną się jutro i potrwają do 26 sierpnia.

"Lato w lesie". Sposób na rodzinne spędzenie wakacji
d440frm
d440frm

Warsztaty, gry i spotkania, które zostały zaplanowane przez Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej są zróżnicowane i przeznaczone zarówno dla dzieci, całych rodzin jak i seniorów. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Graj w zielone
We wszystkie dni powszednie, w godz. od 10.00 do 14.00 Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1A otwiera swoje bramy. Dla kogo? Dla wszystkich. W programie m.in. zajęcia plastyczne, zagadki oraz wypożyczalnia przyrodniczych gier edukacyjnych. Nie obowiązują zapisy. Warto przyjść całą rodziną, usiąść i posłuchać „co w trawie piszczy”.

„Lato w lesie”
W każdą wakacyjną środę, aż do 26 sierpnia, w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej odbywać się będą zajęcia z cyklu „Lato w lesie”. To warsztaty poświęcone mieszkańcom polskich lasów.

- 15 i 22 lipca – Poznajemy pszczoły. Te niezwykłe zwierzęta zapylają dużą część roślin użytkowych oraz niezliczoną liczbę roślin tworzących różnorodne ekosystemy. Na zajęciach uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jaki jest udział owadów w rozmnażaniu roślin oraz jak ludzie mogą pomóc „zapylaczom”. Podczas warsztatów wspólnie z uczestnikami poszukiwana będzie odpowiedź na pytanie, co by się stało gdyby na świecie zabrakło pszczół.

- 29 lipca i 5 sierpnia – Dziki to bardzo inteligentne zwierzęta, na co dzień unikające kontaktów z innymi. Czasami jednak zadomawiają się w miastach i przestaje im przeszkadzać zgiełk, hałas czy obecność ludzi. Co jeszcze wiemy o dzikach? Co należy robić kiedy spotykamy dzika?

d440frm

- 12, 19 i 26 sierpnia – Król bagien. Jest największym przedstawicielem jeleniowatych i jednym z największy ssaków lądowych żyjących w Europie. Zwykle porusza się powoli i niezgrabnie, ale potrafi także biec kłusem z prędkością dochodzącą nawet do 60 km/h. Latem chętnie chłodzi się i żeruje na bagnach. W okolicach Warszawy nie ma naturalnych wrogów, nie boi się ludzi i czasem wpadnie nawet do… galerii handlowej. Poznajcie łosia.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-13 lat wraz z opiekunami. Maksymalnie w zajęciach udział może wziąć 25 dzieci.

Las dla zdrowia – zajęcia sportowe
W każdy wtorek i czwartek lipca Lasy Miejskie – Warszawa zapraszają na zajęcia z nordic walking i technik relaksacyjnych, które odbywać się będą w Lesie Kabackim. Zbiórka i start o godz. 10.00 przy pętli autobusowej os. Kabaty. Koniec o godz. 13.30 w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

W zajęciach mogą brać udział wszyscy zainteresowani – istnieje również możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijków. Maksymalnie w ćwiczeniach może wziąć udział 20 osób.

d440frm

Las dla zmysłów – zajęcia artystyczne
W lipcu Lasy Miejskie zapraszają na warsztaty lepienia z gliny:
- 18 lipca – część I, w godz. 11.00-12.30,
- 25 lipca – cześć II, w godz. 11.00-12.30.

Konieczne jest uczestnictwo w obu częściach warsztatów. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat. Maksymalnie w zajęciach udział może wziąć 20 dzieci.

Las dla seniorów – comiesięczne spotkanie z ekspertem
W piątek, 24 lipca, Centrum przy ul. Rydzowej 1A, zaprasza seniorów na spotkanie pod tytułem „Świat drzew”

d440frm

„Lato w mieście”
W zajęciach prowadzonych od wtorku do piątku na terenie warszawskich kompleksów leśnych mogą uczestniczyć grupy z wakacyjnych placówek edukacyjnych „Lata w mieście”. Konieczne są jedynie wcześniejsze zapisy.

Wszyscy zainteresowani udziałem w zajęciach proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 514 823 690. Swoje zgłoszenie można również wysłać na adres merlak@lasymiejskie.waw.pl. W wiadomości należy podać: imię i nazwisko, mail i telefon kontaktowy, datę i nazwę zajęć w których chce się wziąć udział.

d440frm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d440frm
Więcej tematów