Trwa ładowanie...

Latawce na Bemowie. Niezwykłe mistrzostwa na lotnisku

Tego dnia nad lotniskiem nie będą latać samoloty, a... latawce

Latawce na Bemowie. Niezwykłe mistrzostwa na lotnisku
d1d3vpd
d1d3vpd

W najbliższą niedzielę, 5 października, na Lotnisku Bemowo odbędą się niezwykłe mistrzostwa. Tego dnia nad lotniskiem nie będą latać bowiem samoloty, a... latawce. W godzinach 9:00 - 15:00 będzie tam miała miejsce 18. edycja imprezy "Latawce na Bemowie". Wstęp wolny.

Będziemy mogli przyjść podziwiać poczynania zawodników* Mistrzostw Warszawy Młodzików w konkurencji latawców płaskich i skrzynkowych*. Mistrzostwa są eliminacjami do mistrzostw Polski. Oprócz konkursu latawców płaskich i skrzynkowych, dla dzieci do lat 14, przeprowadzone będą też konkursy latawców akrobacyjnych i „Open”, w których wystartują starsi zawodnicy. Zawody latawcowe w Polsce, powszechnie zwane „Świętem Latawca”, mają 50-letnią historię i odbywają się pod patronatem Aeroklubu Polskiego.

Zaprosimy samego mistrza od Fighter Kite’ów z Francji – Henry'ego Prata, który pokaże jak i z czego jest zbudowany latawiec-wojownik oraz jak Fighter Kitem wojować- mówią organizatorzy - Odbędą się też pokazy latawców sportowo-rekreacyjnych, reklamowych oraz przystosowanych do robienia zdjęć lotniczych. Nie zabraknie też FABRYKI LATAWCZYKA tzn. miejsca, w którym można zbudować latawiec z bambusa i kawałka papieru, pokolorować kredkami i cieszyć się z tego, jak świetnie lata.

Wejście od ul. Piastów Śląskich – brama naprzeciw ul. Żołnierzy Wyklętych.

d1d3vpd
d1d3vpd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d3vpd
Więcej tematów