Trwa ładowanie...

Kultowy musical świętuje 25-lecie. Wystepowali w nim m.in. Doda, Urbańska i Janowski

"Po raz pierwszy zastosowano efekty specjalne, jak lasery i ultrafiolet"

Kultowy musical świętuje 25-lecie. Wystepowali w nim m.in. Doda, Urbańska i Janowski
d3ig1h6
d3ig1h6

*Przedstawienie - legenda i pierwszy prywatny spektakl muzyczny po upadku PRL. Musical "Metro" świętuje 25 lat obecności na naszej scenie. Jego prapremiera odbyła się 30 stycznia 1991 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. *Po raz pierwszy u nas zastosowano efekty specjalne, jak lasery i ultrafiolet. Musical opowiada o grupie młodych ludzi, artystów szukających szczęścia w życiu, marzeniach i miłości. Do dziś spektakl w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy wystawiono już ponad 1900 razy, co jest ewenementem w Polsce. "Metro" miało też swoją premierę na Broadwayu w 1992 roku, siedem lat później w Moskwie, a potem w Sankt Petersburgu. Od 1997 roku jest grane w teatrze Buffo.

Libretto do musicalu napisały Agata Miklaszewska i Maryna Miklaszewska, scenografię stworzył Janusz Sosnowski, kostiumy zaprojektowała Ewa Krauze. Występy w tym muzycznym przedstawieniu pozwoliły zaistnieć na polskiej scenie wielu sławnym dziś artystom, między innymi Edycie Górniak, Katarzynie Groniec, Robertowi Janowskiemu, Katarzynie Skrzyneckiej, Dodzie, czy Michałowi Milowiczowi. W opinii wielu krytyków, „Metro” stało się kultowym wydarzeniem teatralnym, przechodząc do historii rodzimej sceny.

Przez lata zmieniała się obsada musicalu, zarówno tancerzy, jak i wokalistów, choć niektórzy - wśród nich Janusz Józefowicz i Dariusz Kordek, występują w nim do dziś. Obecnie główne role grają między innymi: Natasza Urbańska, Natalia Kujawa, Jerzy Grzechnik, Jan Traczyk i Mariusz Czajka.

Źródło: IAR

d3ig1h6
d3ig1h6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ig1h6
Więcej tematów