Trwa ładowanie...

Kto zbuduje pomnik Witolda Pileckiego na Żoliborzu?

Właśnie ruszył konkurs

Kto zbuduje pomnik Witolda Pileckiego na Żoliborzu?
d9t4csc
d9t4csc

Pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego stanie w al. Wojska Polskiego na Żoliborzu. Za monument honorowego obywatela stolicy zapłaci miasto. Radni jednogłośnie uchwalili projekt przedstawiony przez Ratusz. Pomnik to owoc wielomiesięcznej aktywności stowrzyszenia Młodzi Dla Polski. Pomnik stanie na Al. Wojska Polskiego, w pobliżu domu, w którym mieszkał rotmistrz. jest to także miejsce, w którym Pilecki na ochotnika dał się złapać w łapance, by później trafić do Auschwitz.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na wyrzeźbienie pomnika należy składać do 30 września br., a termin składania prac konkursowych mija 28 listopada.

Sąd konkursowy pod przewodnictwem dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego - Marka Mikosa oceni ideę (czytelność przekazu – maks. 45 pkt), formę (atrakcyjność formy, sposób nawiązania do otoczenia i ukształtowania przestrzeni, trwałość i odporność – maks. 45 pkt) oraz ekonomię (umiejętność dostosowania siły wyrazu do zastosowanych środków – maks. 10 pkt) projektów. Zdobywca I nagrody otrzyma 70 tys. złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki wykonania projektu realizacyjnego pomnika, II nagrody - 40 tys. zł, a osoby wyróżnione otrzymają 30 tys. złotych (łącznie).

d9t4csc

Wyniki konkursu będą znane na początku grudnia.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.architektura.um.warszawa.pl/pileckipomnik

d9t4csc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9t4csc
Więcej tematów