Trwa ładowanie...

Koronawirus. Warszawa. Warszawscy wolontariusze wspierają potrzebujących

Władze Warszawy i mieszkańcy wspólnymi siłami niosą pomoc podczas epidemii koronawirusa w Polsce. Beneficjentami akcji pomocowych są potrzebujący mieszkańcy, pracownicy ochrony zdrowia i pracownicy służb zwalczających epidemię.

Koronawirus. Warszawa. Warszawscy wolontariusze wspierają potrzebującychŹródło: Unsplash.com
dkb63fx
dkb63fx

Wśród wszystkich skutków koronawirusa, niełatwo jest znaleźć coś pozytywnego. Jednak mieszkańcy Warszawy udowadniają, że nawet w tak trudnych momentach warto zachować dobre serce i wykazać się empatią.

Warszawskie Centrum Komunikacji Społecznej koordynuje różne działania na terenie całego miasta. Wśród nich znajduje się wolontariat, system pomocy sąsiedzkiej czy pomoc organizacji pozarządowych. Warszawiacy już na początku epidemii chętnie wspierali słabszych i potrzebujących, wykazując się dużą determinacją i solidarnością.

Wawer walczy z Koronawirusem maseczkami

Wsparcie można również zorganizować w ramach warszawskiej inicjatywy lokalnej. Do złożenia wniosku o pomoc wystarczą tylko dwie osoby lub status organizacji pozarządowej. Doskonałym przykładem są mieszkańcy Wawra, którzy dzięki pozyskaniu środków finansowych z budżetu dzielnicy zorganizowali akcję szycia maseczek ochronnych. Uszyte przez mieszkańców Wawra maseczki, trafiły już do Centrum Zdrowia Dziecka, Kliniki Budzik i lokalnych ośrodków wychowawczych. Ponadto już powstaje 3000 kolejnych maseczek dla warszawskich seniorów.

Podobne inicjatywy powstały również na Bielanach, Żoliborzu, Włochach czy Targówku. Warszawiacy szyją maseczki na potęgę!

dkb63fx

Warszawa Wspiera

W ramach powstałej na początku kwietnia inicjatywy Warszawa Wspiera, prowadzone są działania nastawione na codzienną pomoc osobom potrzebującym. Pod parasolem ochronny inicjatywy znajdują się przede wszystkim ludzie starsi, najbardziej narażeni na tragiczne skutki zakażenia Koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19. W tej chwili opieka obejmuje niemal 600 osób, które nie muszą m.in. wychodzić na zakupy czy wyrzucać śmieci, a to wszystko dzięki 500 wolontariuszom.

Wszyscy chętni do pomocy mogą cały czas zgłaszać się do różnych organizacji i deklarować się jako wolontariusze. Nabór prowadzą m.in. dzielnicowe Ośrodki Pomocy Społecznej, Fundacja Kreatywni w działaniu i Fundacja Legii. Miasto zachęca również do wsparcia ze strony darczyńców, którzy również wykazali się do tej pory wielką hojnością.

Brawo Warszawo!

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dkb63fx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkb63fx
Więcej tematów