Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie? Zwołano sztab kryzysowy

W poniedziałek o godz. 13 w Warszawie zebrał się sztab kryzysowy w związku z zagrożeniem koronawirusem. Sztab zwołał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Koronawirus w Warszawie? Zwołano sztab kryzysowyŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d3t3bzi
d3t3bzi

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że na obserwacji w stołecznych szpitalach z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest 13 osób, w tym dwoje dzieci.

"Chcemy ustalić pewien algorytm czynności. Sytuacja jest dosyć dynamiczna - tak, jak wszyscy obserwujemy - więc chcemy być przygotowani maksymalnie dobrze" - powiedział PAP szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Michał Domaradzki.

Jedną ze szczegółowo omawianych kwestii była informacja sanepidu na temat liczby osób na obserwacji w szpitalach z podejrzeniem zakażenia. Informacje te dotyczą też liczby osób, które są pod nadzorem epidemicznym, ponieważ mogły mieć kontakt z zakażonymi, chociaż nie mają objawów. Domaradzki wyjaśnił, że służby chcą obserwować dynamikę rozwoju sytuacji w Warszawie i rozpoznać ewentualną skalę, aby przygotować się do działań.

13 osób hospitalizowanych

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że w Warszawie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem jest 13 osób. Siedem osób, w tym dwoje dzieci znajduje się w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym przy ul. Wolskiej. Sześć osób hospitalizowanych jest w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów. To o dwie osoby mniej niż według danych z piątku. Pod nadzorem znajduje się natomiast ponad 370 osób.

d3t3bzi

W ponad dwudziestu warszawskich szpitalach od piątku obowiązuje stan podwyższonej gotowości w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa. Decyzję taką podjął wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Na całym Mazowszu podwyższono gotowość łącznie w sześćdziesięciu placówkach.

- Deklaruję gotowość współpracy ze służbami pana wojewody w działaniach, które będziemy musieli podjąć, gdy w Warszawie zostaną zdiagnozowani chorzy na koronawirusa – zapowiedział prezydent Rafał Trzaskowski.

Miasto zapewnia, że przygotowało ponadto zapotrzebowanie asortymentowe, takie jak m.in. kombinezony, rękawiczki czy płyny dezynfekujące, dla miejskich jednostek medycznych, z którym zwróciło się do strony rządowej. Opracowano także listę miejsc przeznaczonych na kwarantannę.

W sztabie kryzysowym wzięli udział m.in. dyrektor wojewódzkiego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Paweł Błasiak, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Michał Domaradzki i przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3t3bzi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t3bzi
Więcej tematów