Trwa ładowanie...

Koronawirus. Koleje Mazowieckie wprowadzają zasady zwrotu pieniędzy za bilety

Pasażerowie, którzy zawieszają podróżowanie pociągami Kolei Mazowieckich mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy za bilety na nowych zasadach. Przewoźnik pokazuje, jak dezynfekowane są pojazdy w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Koronawirus. Koleje Mazowieckie wprowadzają zasady zwrotu pieniędzy za biletyŹródło: Materiały prasowe
d2l4t2s
d2l4t2s

Koleje Mazowieckie na profilu na Facebooku poinformowały, że podejmuje działania zwiększające bezpieczeństwo podróżnych na wielu płaszczyznach. Pociągi są regularnie dezynfekowane. Wprowadzono także szczególne zasady zwrotu pieniędzy za bilety.

W pojazdach, w których maszynista może otworzyć drzwi z poziomu pulpitu, wyłączone są przyciski do samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów. Spółka nadzoruje wyposażenie toalet w mydło antybakteryjne oraz monitoruje stan wody w zbiornikach.

Przyciski i poręcze w pociągach są regularnie dezynfekowane. Za dezynfekcję odpowiadają pracownicy Oddziału Usług Utrzymania.

Zasady zwrotu biletów

Koleje Mazowieckie poinformowały też, że w związku z zagrożeniem epidemicznym wprowadzają do odwołania szczególne zasady zwrotu pieniędzy za całkowicie lub częściowo niewykorzystane bilety okresowe.

d2l4t2s

W przypadku braku potwierdzenia sprzedaży za bilety opłacone kartą płatniczą dopuszcza się możliwość zwrotu należności za bilety opłacone bezgotówkowo. Należy przy tym przedstawić potwierdzenie płatności z wyciągu bankowego, na którym widnieje numer karty płatniczej.

W przypadku wniosków przesłanych przez podróżnych elektronicznie, umożliwia się zwrot na podstawie załączonej kopii biletu. Podróżny zobowiązany jest przed wysłaniem kopii do własnoręcznego przekreślenia w sposób trwały po przekątnych czołowej strony biletu. Należy też w sposób trwały wykreślić numer dokumentu ze zdjęciem wpisany na bilecie (skutecznie w sposób uniemożliwiający odczytanie) i dokonać równolegle do linii przekreślenia adnotacji „ZWROT”.

W przypadku wniosków dotyczących zwrotów biletów okresowych zakodowanych na Karcie Mazowieckiej, w związku z brakiem możliwości usunięcia zapisu biletu z pamięci elektronicznej karty, numer biletu zostanie zastrzeżony.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

d2l4t2s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l4t2s
Więcej tematów