Trwa ładowanie...

Konkurs na wyjątkowy mural. Ptasie mieszkanie na pustej ścianie

W ściennych domkach mają zamieszkać jerzyki i wróble.

Konkurs na wyjątkowy mural. Ptasie mieszkanie na pustej ścianie
d7wp4uj
d7wp4uj

Fundacja Noga w Łapę. Razem idziemy przez świat zaprasza warszawiaków do wzięcia udziału w konkursie na projekt muralu ze skrzynkami lęgowymi dla ptaków. Konkurs stanowi część projektu do budżetu partycypacyjnego pn. Ptasie Mieszkanie na Pustej Ścianie, który będzie realizowany w bieżącym roku.

Celem Konkursu jest:
1) wyłonienie najciekawszych prac, na podstawie których mogą zostać wykonane murale na „ślepych” ścianach trzech budynków mieszkalnych na terenie Spółdzielni Koński Jar-Nutki (rejon Kopy Cwila),
2) rozpowszechnienie informacji o ptakach gniazdujących w budynkach oraz o konieczności i sposobach ich ochrony.

Termin zgłaszania do konkursu upływa 15 marca 2016 roku. W projektach murali należy uwzględnić powierzchnie/miejsca, gdzie w malowidła zostaną wkomponowane skrzynki lęgowe dla ptaków (jerzyków i wróbli). W założeniu przewidziano zamontowanie na jednej ścianie 50 budek, jednak ta liczba może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie prawo dokonania w projektach zmian – w celu ich ew. dostosowania do wymagań technicznych w procesie ich realizacji.

Działanie jest potrzebne tym bardziej, że prowadzone przez lata prace ociepleniowe i remonty budynków spowodowały zniszczenie większości ptasich siedlisk zlokalizowanych w blokach: w stropodachach, szczelinach pomiędzy wielkimi płytami, pod parapetami, w ubytkach elewacji. "Przy blokach z muralami chcemy umieścić tablice z zdjęciami i informacją na temat ptaków gniazdujących w budynkach, zwłaszcza fascynujących, tajemniczych jerzyków, przylatujących do nas na krótko w celu odbycia lęgów aż z południowej Afryki, ich zwyczajów, znaczenia dla miejskiego ekosystemu i sposobów ich ochrony" - piszą pomysłodawcy projektu.

Zgłoszone do konkursu projekty murali będzie oceniać komisja konkursowa, w której skład wejdą ursynowscy artyści plastycy, osoby związane z czynną ochroną ptaków oraz przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Ursynów, Spółdzielni Koński Jar-Nutki i Fundacji Noga w Łapę.

d7wp4uj

Komisja przyzna trzy równorzędne nagrody w konkursie i ew. dodatkowe wyróżnienia. Trzy zwycięskie projekty zostaną przeznaczone do realizacji. Prace biorące udział w Konkursie zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Regulamin Konkursu oraz karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Przeczytaj też:

d7wp4uj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7wp4uj
Więcej tematów