Trwa ładowanie...

Konduktor uderzył awanturującego się pasażera. OMZRiK szykuje zawiadomienie

- Pasażer, który ośmielił się mieć wątpliwości co do legalności działań kontrolerów, został pobity - twierdzi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Konduktor uderzył awanturującego się pasażera. OMZRiK szykuje zawiadomienie
d73x16v
d73x16v

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował w sieci film, na którym zarejestrowano awanturę w wagonie pociągu Kolei Mazowieckich. Na nagraniu widać, jak jeden z pasażerów głośno dyskutuje z konduktorem. Padają groźby i wyzwiska. To jednak nie wszystko - pracownik KM uderzył awanturującego się mężczyznę.

Jak mówi jeden z naocznych świadków, mężczyzna chciał kupić bilet u konduktora bez dodatkowej opłaty, ponieważ na Dworcu Centralnym dostał informację, że taka możliwość istnieje. Gdy pracownik Kolei Mazowieckich zaprzeczył tym doniesieniom i odmówił sprzedaży tańszego biletu, doszło do rękoczynów.

- Pasażer, który ośmielił się mieć wątpliwości co do legalności działań kontrolerów, został pobity. Już po samym zadaniu pytania mężczyzna został uderzony dłonią w twarz, potem sterroryzowny człowiek był bity po rękach i zastraszany werbalnie - twierdzi z kolei Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który przygotowuje zawiadomienie w tej sprawie.

- Mimo, że od zdarzenia mineło już prawdopodobnie sporo czasu to przestępstwo jakiego dopuścił się kontroler, nie przedawniło się i podlega ściganiu. Bedziemy domagali się ukarania zarówno agresywnego kontrolera, jak też jego kolegów, którzy nie reagowali na bicie i znieważania pasażera - czytamy w opisie filmu z Kolei Mazowieckich.

WawaLove.pl wysłało wiadomość do przewoźnika z prośbą o komentarz w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

d73x16v
d73x16v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d73x16v
Więcej tematów