Trwa ładowanie...

Kończą się prace w Porcie Czerniakowskim

Zobaczcie, jak teraz wygląda to miejsce!

Kończą się prace w Porcie Czerniakowskim
dlerdam
dlerdam

W porcie Czerniakowskim do dyspozycji wodniaków oddana zostanie nowa, zmodernizowana i uporządkowaną przestrzeń. Trwają prace wykończeniowe i porządkowe.

Podczas remontu, który trwał 18 miesięcy, w porcie wykonano wiele niezbędnych prac, które poprawiły nie tylko komfort korzystania z tej przestrzeni, ale także pozwoliły zapewnić bezpieczeństwo jej użytkowników. Basen portowy został oczyszczony i pogłębiony, aby swobodnie przy każdym poziomie wody mogły z niego korzystać jednostki wpływające do portu. Wzmocniona została skarpa, która bardzo ucierpiała podczas wysokiej wody w 2010 r., nabrzeże zachodnie zostało zabezpieczone przed dalszym osuwaniem i odtworzone. Do nabrzeży doprowadzone zostały również podstawowe media – można podłączyć się do węzła wodno-kanalizacyjnego. Wkrótce pojawią się też punkty dostępowe, z których można będzie pobierać prąd. Zbudowane zostaną nowe pomosty, które ułatwią cumowanie.

W porcie mogą cumować jednostki o zanurzeniu nie przekraczającym 1,2 m, o kadłubie nie szerszym niż 5,8 m. Za dobę postoju, w zależności od wielkości jednostki, zapłacimy od 5 do 25 zł. Przy postoju krótszym niż doba opłata nie jest pobierana. Obecnie, zgodnie z obowiązującym regulaminem, jednorazowo opłatę można wnieść za dobę, miesiąc, kwartał lub rok postoju w porcie. W planach jest jednak zmiana tego zapisu.

Ponieważ przystosowaliśmy port do roli nowoczesnej przystani, planujemy wprowadzenie możliwości zawierania umowy wieloletniej, z której mogliby skorzystać właściciele barek lub jachtów, którzy będą chcieli zacumować w porcie na dłużej – mówi Marek Piwowarski, pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. zagospodarowania brzegów Wisły.

Zmodernizowany port Czerniakowski to nie jedyna w tej okolicy atrakcja, z jakiej bedą mogli korzystać miłośnicy spędzania czasu na rzece. Od maja przy wejściu do portu działa jeden z punktów warszawskiej pętli kajakowo-rowerowej – przy specjalnie zbudowanym pomoście można tam wypożyczyć kajak i spłynąć w dół rzeki, aż do nowej, żoliborskiej plaży. Zaś na bramie przeciwpowodziowej na wejściu do portu przy Trasie Łazienkowskiej działa stacja systemu roweru publicznego Veturilo. Trwają też prace przy rewitalizacji wiślanych bulwarów – na wysokości Starego Miasta budowane są nowe zbrojenia wzmacniające brzeg, wkrótce robotami objęty zostanie również odcinek przy Centrum Nauki Kopernik. Warta ponad 122 mln zł inwestycja będzie gotowa w 2015 r.

dlerdam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlerdam
Więcej tematów