Trwa ładowanie...

Koncerty, warsztaty gwary warszawskiej i spacery po Pradze. To już ostatni weekend z Otwartą Ząbkowską

W sobotę i niedzielę, 2 i 3 września, ulica Ząbkowska pomiędzy ul. Targową a Brzeską stanie się deptakiem i będzie wyłączona z ruchu kołowego.

Koncerty, warsztaty gwary warszawskiej i spacery po Pradze. To już ostatni weekend z Otwartą Ząbkowską
dvx3ecd
dvx3ecd

Dziś i jutro ulica Ząbkowska zostanie zamknięta dla ruchu samochodów w ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska. Wydarzenie tworzą prascy animatorzy, artyści, kluby i organizacje pozarządowe.

Wydarzenie organizowane jest w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy z Teatrem Powszechnym. W każdy weekend od początku lipca ul. Ząbkowska zamienia się w scenę dla różnorodnych działań społeczno-kulturalnych. 19 i 20 sierpnia miasto zaprasza na przedostatnią w tym roku zabawę na ul. Ząbkowskiej.

Co się będzie działo?

W sobotni wieczór na amatorów elektro jazzu czeka koncert w wykonaniu Kiniora & Makaruka – ten legendarny duet znany jest z niekończących się eksperymentów muzycznych, brzmieniowej erudycji i rytmicznej kaskaderki. Zaraz po ich występie na gości festiwalu czeka kolejna dawka emocji - Tymon Tymański wystąpi z nowym projektem "Tymański One Man Show".

W niedzielę odbędzie się spotkanie z Zofią Kubicką - artystką działającą od wielu lat na warszawskiej Pradze, która opowie o swojej twórczości, o tym, czy Praga jest naprawdę artystyczna, a także poczyta fragmenty swoich dzienników. Tego dnia będziemy również świadkami wyjątkowego koncertu „Budyń Julka Tuwima” - muzycznej opowieści o dzieciństwie lubianego przez dzieci poety. Współczesne interpretacje wierszy Tuwima, napisali znakomici dziecięcy poeci. Autorem muzyki jest Jacek „Budyń” Szymkiewicz - gitarzysta i wokalista znany przede wszystkim z zespołów Pogodno oraz Babu Król. Gościnnie wystąpią m.in. Czesław Mozil oraz Joanna Ewa Zawłocka.

Na zakończenie, w Ogrodzie Ząbkowska, po raz pierwszy w akustycznym duecie wystąpią Limboski & Natalia Kwiatkowska.

dvx3ecd

W sobotę i niedzielę w Galerii 81 Stopni odbędą się również rodzinne warsztaty artystyczne.

Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu i na Facebook’u wydarzenia . Festiwal Otwarta Ząbkowska organizowany jest od 2015 r. w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy Teatru Powszechnego w Warszawie z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi.

Harmonogram na sobotę, 2 września:

  • godz. 12.00-16.00 – Twórz Kreatywnie – warsztaty plastyczne dla dzieci

Warsztaty mają charakter zajęć terapeutycznych, pobudzających kreatywność, integrujących poprzez zabawę. Dzieci zapoznają się z różnymi technikami artystycznymi i tworzą prace za pomocą lekkich ogólnodostępnych materiałów. Każdy z uczestników, używając swojej wyobraźni, wykona samodzielnie własną pracę, z pomocą prowadzącego lub rodziców. Zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat z rodzicami.

  • godz. 13.00-16.00 – Zarzucamy sieci – spotkanie warszawskiego sektora kreatywnego
dvx3ecd

Spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i kontaktów. W programie również spotkanie z Arturem Waczko i Sławomirem Wojtkowskim, dyrektorami Warszawskiej Szkoły Reklamy.

  • godz. 16.00-19.00 – spotkanie z Filipem Berendtem

Filip Berendt jest twórcą intermedialnym, rzeźbiarzem, grafikiem i fotografem, absolwentem prestiżowego Royal College of Art, uczestnikiem szeregu wystaw. To kolejne spotkanie, w ramach którego można poznać artystów związanych z Pragą. Rozmowę tradycyjnie poprowadzi dr Iwo Zmyślony, filozof i teoretyk sztuki.

dvx3ecd

Zmiany w ruchu drogowym

W sobotę i niedzielę, 2 i 3 września, ulica Ząbkowska pomiędzy ul. Targową a Brzeską stanie się deptakiem i będzie wyłączona z ruchu kołowego.

Swoje trasy zmieniają autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską; linii 156 - w kierunku Metra Młociny - z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską, a następnie w Ząbkowską, a w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170, 338 oraz nocnych N16 i N66 - w kierunku Ronda S. Starzyńskiego i Dworca Centralnego - pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę - będą kursowały Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Sprzedawca sklepu spytał Białorusinkę, czemu nie jest "u siebie". "Czym zasłużyłam sobie na taką nienawiść?"

dvx3ecd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvx3ecd
Więcej tematów