Trwa ładowanie...

Koncert Natalii Przybysz jednak się odbędzie? Jest oświadczenie NOK-u

Do wójta gminy, Janusza Grzyba, wpłynęła petycja z prośbą o odwołanie imprezy i niewynajmowanie pomieszczeń artystce, która przyznaje się publicznie do aborcji.

Koncert Natalii Przybysz jednak się odbędzie? Jest oświadczenie NOK-u
d5r08y6
d5r08y6

Natalia Przybysz ma wystąpić w podwarszawskim Nadarzynie w sobotę, 19 listopada. Jednak do wójta gminy, Janusza Grzyba, wpłynęła petycja z prośbą o odwołanie imprezy i niewynajmowanie pomieszczeń artystce, która przyznaje się publicznie do aborcji.

- Natalia Przybysz jest aborterką, ostatnio promującą swoją płytę wykorzystując do tego historię zamordowania przez nią jej trzeciego dziecka - pisze autor petycji, którym jest jeden z mieszkańców Nadarzyna.

Chodzi o głośny wywiad piosenkarki dla „Wysokich Obcasów", w którym przyznała się do aborcji . Tłumaczyła, że zrobiła to, bo nie chciała wracać do pieluch i szukać większego mieszkania ("te 60 metrów kwadratowych, ze wszystkimi książkami i zabawkami dzieci jest trochę ciasne" - tłumaczyła). Wspominała też, że wystarczyło pięć minut i odzyskała swoje życie z powrotem. Po tej rozmowie na Natalię Przybysz w internecie spłynęła fala hejtu, ale były też głosy broniące piosenkarki.

Autor petycji podkreśla, że nie godzi się osobie takiej jak Natalia Przybysz udostępniać pomieszczeń, należących do społeczeństwa gminy Nadarzyn. "W tych pomieszczeniach, w których ma przebywać dzieciobójczyni, zazwyczaj bawią się i uczą nasze dzieci. Takie działanie to wstyd i hańba dla Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury i dla gminy Nadarzyn!" - podkreśla. Jego apel o odwołanie koncertu w internecie, na jednej ze stron zawierających petycję, podpisało już blisko 550 osób.

Mocne słowa dyrektor NOK-u

Po medialnych doniesieniach o zorganizowanej petycji, do sprawy odniósł się sam organizator koncertu. - Kierowany przeze mnie Nadarzyńskie Ośrodek Kultury był, jest i będzie instytucją pluralistyczną, wolną wszelkich od nacisków - czytamy w oświadczeniu Kamli Michalskiej, dyrektor NOK-u.

d5r08y6

Michalska zaznacza w dokumencie, że dla dyrektora ośrodka kultury ważniejsze jest kryterium artystyczne, a nie prześwietlanie biografii zapraszanych artystów. Wymienia również szereg nagród, które Natalia Przybysz otrzymała za swoje płyty. - Zasadność koncertu Natalii Przybysz zaplanowanego na 19 listopada 2016 r. zostanie zweryfikowana wyłącznie przez publiczność kupującą bilety - podkreśla Michalska.

d5r08y6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5r08y6
Więcej tematów