Trwa ładowanie...

Kolejny mecz Legii z wyjątkową oprawą. Na widowni uczestniczka Powstania Warszawskiego

"Nie można się nie wzruszyć oglądając takie sceny."

Kolejny mecz Legii z wyjątkową oprawą. Na widowni uczestniczka Powstania Warszawskiego
d44wray
d44wray

* **"Za przelaną w powstaniu krew, Warszawa oddaje Wam cześć" - taki napis zagościł na transparencie odsłoniętym na trybunach stadionu przy Łazienkowskiej. Wszystkiemu przyglądała się jedna z uczestniczek powstania. *

W piątek na stadionie Legii odbył się mecz warszawskiego klubu z Piastem Gliwice. Legioniści wygrali z rywalem, a rozgrywka zakończyła się wynikiem 3-1. Jednak znów oczy kibiców nie były skuipne wyłącznie na murawie. Na trybunach pojawił się transparent z napisem: "za przelaną w powstaniu krew, Warszawa oddaje Wam cześć".

Świadkiem tej oprawy na stadionie Legii była jedna z uczestniczek powstania. Wszystko zarejestrował warszawski społecznik Marcin Czapliński, który opublikował film z Łazienkowskiej w sieci. - Nie można się nie wzruszyć oglądając takie sceny. ‬Pani Irena Paprocka z batalionu "Golski" słucha okrzyków chwały i ogląda oprawę dla Powstańców - napisał autor nagrania.

d44wray

Przypomnijmy, że niedawno szeroko komentowana nie tylko w Polsce, ale i na świecie była oprawa kibiców Legii, która została odsłonięta na trybunach 2 sierpnia. Widać było na niej przerażone dziecko - uczestnika powstania - w polskim mundurze, do którego skroni pistolet przystawia niemiecki żołnierz. Do tego ogromny napis: "Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zamordowali 160 tysięcy osób. Tysiące z nich stanowiły dzieci".

Sprawę skomentowała Anna Złoch-Mizikowska ps. "Grażka", która uczestniczyła w słynnej obronie Pałacyku Michla na warszawskiej Woli. - Bardzo jestem dumna z was. Bardzo was szanuję, że wiecie co robicie, że walczycie różnymi sposobami o naszą Ojczyznę, o Polskę - przyznaje kobieta na nagraniu udostępnionym na Twitterze również przez Marcina Czaplińskiego.

d44wray
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44wray
Więcej tematów