Trwa ładowanie...

Kolejny cios dla Gronkiewicz-Waltz. Odcina się od niej jej potencjalny następca

Platforma Obywatelska jest bezlitosna?

Kolejny cios dla Gronkiewicz-Waltz. Odcina się od niej jej potencjalny następca
d36mede
d36mede

- Przy całym szacunku do Hanny Gronkiewicz-Waltz, jestem zupełnie innym człowiekiem, z zupełnie innymi priorytetami, trudno mówić o kontynuacji... - oznajmił poseł PO Rafał Trzaskowski, wymieniany jako jeden z głównych kandydatów tego ugrupowania na prezydenta Warszawy. Przyznał też wprost, że Platforma "ma problem reprywatyzacji i jest to balast".

To kolejne uderzenie w Gronkiewicz-Waltz ze strony jej politycznego środowiska na przestrzeni kilku tygodni. Dwa tygodnie temu Grzegorz Schetyna wyraził nadzieję, że w końcu zmieni ona zdanie w sprawie niestawiania się przed komisją ds. afery reprywatyzacyjnej.

Nie on jeden. W rozmowie z nami w podobnym tonie wypowiedział się następnie jego partyjny kolega, szef klubu PO Sławomir Neumann . Nie ukrywał, że członkowie PO zachęcali prezydent, by jednak pojawiła się na komisji. Podkreślał, podobnie jak Schetyna, że prezydent doprowadza do sytuacji, iż słyszalna jest narracja tylko jednej strony sporu.

Teraz od prezydent Warszawy odciął się kolejny polityk. - Ja, przy całym szacunku do pani prezydent, jestem zupełnie innym człowiekiem, z zupełnie innymi priorytetami (...) Uważam, że Hanna Gronkiewicz-Waltz zrobiła mnóstwo dobrych rzeczy dla Warszawy i warszawiacy to widzą. Natomiast jestem zupełnie innym człowiekiem, mam inne priorytety i trudno mówić o kontynuacji - mówił Rafał Trzaskowski na antenie TVN24 w kontekście wyborów samorządowych.

Podkreślił zarazem, że jest "zdeterminowany, żeby podjąć wyzwanie kandydowania na prezydenta Warszawy, jeśli PO tak zdecyduje" i przekonywał, że "decyzję trzeba podjąć do końca roku, bo inni zaczęli już kampanię".

d36mede

Trzaskowski mówił o Pawle Rabieju z Nowoczesnej. Zaznaczył przy tym, że "opozycja musi ze sobą rozmawiać w kontekście zapowiadanych zmian w ordynacji".

- Musi być porozumienie w opozycji. W Warszawie sama Nowoczesna mówi, że o to będzie trudno, ale na pewno będziemy rozmawiać w dobrej wierze - stwierdził Trzaskowski.

Pod koniec września Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł. Były to grzywny, wraz z odsetkami, jakie nałożyła na prezydent komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.

Prezydent twierdziła, że komisja działa bezprawnie i wniosła do Naczelnego Sądu Administracyjnego o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego w tej sprawie. Wyrok okazał się jednak nie po jej myśli. Orzekł, że polityk powinna pojawiać na komisji.

d36mede

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Smog znów wraca do Warszawy. Normy przekroczone o prawie 300 procent!

d36mede
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36mede
Więcej tematów