Trwa ładowanie...

Kolejne zmiany na Trasie AK

Wielki remont trwa od października 2013 roku

Kolejne zmiany na Trasie AK
d2ibcbv
d2ibcbv

Od 19 października 2013 roku trwa wielki remont trasy AK i mostu Grota-Roweckiego. Utrudnienia związane z budową na trasie mają potrwać do jesieni 2015 roku. Wtedy planowane jest całkowite zakończenie i oddanie inwestycji. Prawie pięciokilometrowy odcinek Trasy AK zamieni się w drogę ekspresową.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi, a więc od ul. Modlińskiej do ul. Powązkowskiej. W październiku zeszłego roku ruch w obydwu kierunkach został przełożony na wyremontowaną już północną część drogi. Budowlańcy zajmują się obecnie remontem części południowej i nieprzebudowanych dotąd ślimaków łączących trasę z innymi ulicami.

19 stycznia drogowcy otworzą kolejną łącznicę

Kierowcy będą mogli zjechać z Mostu gen. S. Grota-Roweckiego na Wisłostradę w kierunku centrum (relacja wschód-południe). Od wtorku autobusy linii 114 i 118 w kierunku pętli Młociny-UKSW i Metro Politechnika wrócą na ul. Wybrzeże Gdyńskie, na swoją zwykłą trasę. Dotychczasowe trasy objazdowe będa nadal obowiązywały w stronę pętli Bródno-Podgrodzie.

d2ibcbv

Gwiaździsta otwarta w jedną stronę od 22 stycznia

Od czwartku kierowcy znowu będą mogli przejeżdżać pod trasą ul. Gwiaździstą. Ulica zostanie otwarta ale będzie na niej tylko ruch jednokierunkowy – samochody będą jeździły w kierunku południowym czyli w stronę ul. Potockiej. W kierunku północnym (w stronę ul. Podleśnej) nadal będzie funkcjonował objazd ulicą Mickiewicza. I tak zostanie do października.

Łatwiej będzie pasażerom autobusów - od piątku 23 stycznia, od początku kursowania autobusy linii 122 w kierunku pętli Osiedle Górczewska pojadą swoją starą trasą czyli ul. Gwiaździstą. W drugą stronę, czyli do pętli Gwiaździsta nadal będą jeździły objazdem - od skrzyżowania ul. A. Mickiewicza z Potocką ulicami A. Mickiewicza, Klaudyny i Podleśną.

Zmiany w organizacji ruchu od 20 stycznia

Na sporą zmianę w organizacji ruchu muszą przygotować się kierowcy jeżdżący ul. J. Słowackiego. We wtorek 20 stycznia wieczorem rozpocznie się remont zachodniego (czyli tego, po którym jedzie się w kierunku pl. T.W. Wilsona) wiaduktu nad trasą. Ruch w obudwu kierunkach prowadzony będzie wiaduktem wschodnim, który został wyremontowany w zeszłym roku; będą tu dwa pasy ruchu w kierunku ul. Marymonckiej i jeden w stronę pl. T.W. Wilsona. Kierowcy jadący w kierunku centrum na wschodni wiadukt wjadą przez tymczasową przewiązkę za skrzyżowaniem z ul. S. Żeromskiego, a na właściwą jezdnię wrócą przewiązką przed skrzyżowaniem z ul. Włościańską. Równocześnie zamknięte zostaną do remontu dwa ślimaki – z Trasy AK na ul. J. Słowackiego w kierunku centrum (relacja wschód-centrum) oraz z ul. Marymonckiej w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego (relacja północ-wschód). Konieczne będą objazdy – do ul. J. Słowackiego trzeba będzie pojechać przez skrzyżowanie z ul. W. Broniewskiego a ci zmotoryzowani, którzy będą chcieli
wjechać na trasę pojadą ul. Włościańską i Żelazowską. Tak będzie do października.

Zmiany w komunikacji

Dla linii nocnych - od nocy z 20 na 21 stycznia, a dla linii dziennych - od 21 stycznia, od początku kursowania. Autobusy linii 112, 156, N02 w kierunku pętli CH Marki, Dw. Wschodni Kijowska i Marysin, od zjazdu z ul. Słowackiego na Trasę AK będą kursowały ul. J. Słowackiego, Włościańską, Żelazowską i al. Armii Krajowej. Swoje trasy zmienią również autobusy linii 132, N13, N63, które w kierunku pętli Metro Marymont i Dw. Centralny od zjazdu z Trasy AK w kierunku Bielan będą jeździły ul. J. Słowackiego i S. Żeromskiego, następnie zawrócą na rondzie na skrzyżowaniu Żeromskiego/Duracza/Sacharowa i pojadą ul. S. Żeromskiego i J. Słowackiego.

d2ibcbv

Drogowcy zapowiadają także, że od 22 stycznia przez ok. 3 miesiące zwężane odcinkowo będą chodniki, droga rowerowa i południowa jezdnia zbiorczo-rozprowadzająca pomiędzy ul. Powązkowską a W. Broniewskiego. Będą tu trwały prace przy budowie ekranów dźwiękochłonnych.

Jak zaznacza wykonawca, wprowadzenie zmian jest uzależnione od warunków atmosferycznych – jeśli pogoda będzie niesprzyjająca, terminy się zmienią.

d2ibcbv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ibcbv
Więcej tematów