Trwa ładowanie...

Kolejna dotacja dla Świątyni Opatrzności Bożej!

Tym razem 200 tysięcy złotych. Na „prace merytoryczne”

Kolejna dotacja dla Świątyni Opatrzności Bożej!
d399m3s
d399m3s

O ogromnej dotacji - w wysokości 6 mln zł - przyznanej Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pisaliśmy w lutym tego roku . Na liście ministerstwa znalazło się 607 pozycji. Co ciekawe, najmniej punktów (wśród beneficjentów dotacji) zdobył wniosek… właśnie Archidiecezji Warszawskiej. Po nagłośnieniu sprawy w mediach, sprawa trafiła do prokuratury.

Jak widać dotacja była za mała, bo Minister przyznał Świątyni Opatrzności Bożej jeszcze jedną. Do sześciu milionów złotych dorzucił następne 200 tysięcy. Pieniądze mają zostać przeznaczone na „Prace merytoryczne nad ekspozycją główną” - o sprawie pisze Piotr Sarzyński z "Polityki".

d399m3s

Pieniądze przyznano w ramach tzw. procesu odwoławczego, w ramach programu „Dziedzictwo kulturowe – wspieranie działań muzealnych”. To oznacza, że powstające przy Świątyni Opatrzności Bożej Muzeum Jana Pawła II wystąpiło o tę dodatkową dotację już po otrzymaniu 6 mln zł!

Oznacza to również, że decyzję osobiście podjął minister kultury Bogdan Zdrojewski .

Wystąpienie o dodatkową dotację, po przyznaniu tak wysokiej sumy, można nazwać sporą bezczelnością. Jak jednak określić zgodę ministra? "(...) niefrasobliwość to (by nie nazywać rzeczy mocniej) czy prowokacja? Owe dwieście tysięcy są kroplą w morzu potrzeb Opatrzności, a jedynie rozjuszą permanentnie niedoinwestowane polskie muzealnictwo. Szczególnie po hecy z 6 milionam" - komentuje sprawę dziennikarz "Polityki".

d399m3s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d399m3s
Więcej tematów