Trwa ładowanie...

Kolejna dotacja dla Świątyni Opatrzności Bożej!

Tym razem 200 tysięcy złotych. Na „prace merytoryczne”

Kolejna dotacja dla Świątyni Opatrzności Bożej!
d2ol3b3
d2ol3b3

O ogromnej dotacji - w wysokości 6 mln zł - przyznanej Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pisaliśmy w lutym tego roku . Na liście ministerstwa znalazło się 607 pozycji. Co ciekawe, najmniej punktów (wśród beneficjentów dotacji) zdobył wniosek… właśnie Archidiecezji Warszawskiej. Po nagłośnieniu sprawy w mediach, sprawa trafiła do prokuratury.

Jak widać dotacja była za mała, bo Minister przyznał Świątyni Opatrzności Bożej jeszcze jedną. Do sześciu milionów złotych dorzucił następne 200 tysięcy. Pieniądze mają zostać przeznaczone na „Prace merytoryczne nad ekspozycją główną” - o sprawie pisze Piotr Sarzyński z "Polityki".

Pieniądze przyznano w ramach tzw. procesu odwoławczego, w ramach programu „Dziedzictwo kulturowe – wspieranie działań muzealnych”. To oznacza, że powstające przy Świątyni Opatrzności Bożej Muzeum Jana Pawła II wystąpiło o tę dodatkową dotację już po otrzymaniu 6 mln zł!

d2ol3b3

Oznacza to również, że decyzję osobiście podjął minister kultury Bogdan Zdrojewski .

Wystąpienie o dodatkową dotację, po przyznaniu tak wysokiej sumy, można nazwać sporą bezczelnością. Jak jednak określić zgodę ministra? "(...) niefrasobliwość to (by nie nazywać rzeczy mocniej) czy prowokacja? Owe dwieście tysięcy są kroplą w morzu potrzeb Opatrzności, a jedynie rozjuszą permanentnie niedoinwestowane polskie muzealnictwo. Szczególnie po hecy z 6 milionam" - komentuje sprawę dziennikarz "Polityki".

d2ol3b3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ol3b3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj