Trwa ładowanie...

Kokaina, marihuana i psychotropy. 6 kg narkotyków przejętych przez policję

Do zatrzymania osób podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe doszło w sobotę na Trasie Siekierkowskiej.

Kokaina, marihuana i psychotropy. 6 kg narkotyków przejętych przez policję
d1vfphe
d1vfphe

Stołeczni policjanci przejęli ponad 6 kilogramów narkotyków oraz zatrzymali dwie osoby. Wśród zabezpieczonych środków znalazła się kokaina, marihuana oraz substancje psychotropowe, które od lipca 2015 roku traktowane są jak narkotyki. Adam M. oraz Sylwia M. zostali już doprowadzeni do mokotowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania osób podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe doszło w sobotę na Trasie Siekierkowskiej. Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową kilka minut przed 15 zauważyli tam pojazd marki BMW, w którym mogła znajdować się znaczna ilość narkotyków. Funkcjonariusze wspólnie z załogami ruchu drogowego KSP zablokowali trasę. W samochodzie zatrzymanym do kontroli znajdowały się dwie osoby. Pod przednim siedzeniem kierowcy policjanci znaleźli reklamówkę z owinięta w folię białą substancją.

Policjanci zatrzymali kierowcę, Adama M. oraz pasażerką Sylwię M. Następnie udali się do podwarszawskiej miejscowości, gdzie jak wynikało z ich ustaleń mogło znajdować się miejsce, w którym przechowywano narkotyki. Funkcjonariusze w magazynie znaleźli dwie torby z roślinnym suszem, biały proszek oraz substancję w kostkach. Jak się potem okazało, wśród zabezpieczonych narkotyków znalazły się ponad dwa kilogramy kokainy, blisko kilogram marihuany oraz prawie trzy kilogramy substancji psychotropowych, które 1 lipca 2015 roku znalazły się na liście środków zabronionych. Czarnorynkowa wartość grama kokainy to co najmniej 250 złotych.

Policjanci po zebraniu materiału w tej sprawie doprowadzili zatrzymanych do mokotowskiej prokuratury. 35-letni Adam M. oraz 29-letnia Sylwia M. usłyszeli zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna odpowie za te przestępstwa w warunkach recydywy. Wczoraj został on tymczasowo aresztowany przez sąd.

d1vfphe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vfphe
Więcej tematów