Trwa ładowanie...

Kiedy ruszą kurtyny wodne?

Spytaliśmy o to Ratusz oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

Kiedy ruszą kurtyny wodne?
dt9pmok
dt9pmok

*Zalała nas fala upałów. Wprawdzie meteorolodzy zapowiadają kilkudniowy spadek temperatury (w tym deszcze, a nawet burze z gradami), szybko jednak wróci słońce. W zeszłych latach ogromną popularnością cieszyły się kurtyny wodne , jakie ustawił Ratusz w pięciu, często odwiedzanych lokalizacjach. Jak będzie w tym roku? *

- Obserwujemy pogodę. - powiedziała nam Agnieszka Kłąb z biura prasowego Ratusza. - Jeśli upały się utrzymają, na pewno podejmiemy decyzje o uruchomieniu kurtyn. Staną one prawdopodobnie w tym samych lokalizacjach, to jest na pl. Trzech Krzyży, placu Zamkowym, placu Konstytucji, przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu oraz przy Katedrze na ulicy Floriańskiej 3. W zeszłym roku upały były tak duże, że ratusz zdecydował się na ustawienie dodatkowych, trzech kurtyn : na pl. Bankowym (blisko wejścia do metra), na rondzie de Gaulle'a oraz przy Rotundzie. Swoją osobną kurtynę wodną miał też Ursynów .

Oprócz kurtyn, Warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w czerwcu ruszy z akcją "Woda dla Warszawy". Jak poinformowała nas Marzena Wojewódzka z MPWiK, akcja ruszy w drugiej połowie czerwca. Wszyscy spragnieni będą mogli poczęstować się kubkiem orzeźwiającej wody z beczkowozów, które staną w dwóch lokalizacjach: pod PKiN od strony Al. Jerozolimskich oraz przy wejściu do Ogrodu Saskiego (róg ul. Królewskiej i ul. Marszałkowskiej). Oczywiście konkretny termin ustawienia beczkowozów zależy od pogody.

Kurtyny i beczkowozy świetnie sprawdziły się w zeszłym roku, jednak duża część mieszkańców stolicy uważała, że było ich za mało. Wśród propozycji jakie nadesłali do nas czytelnicy, najczęściej wymieniane były: park przy Balatonie, Marysin, przy stacji Metro Wilanowska, na "patelni" na pl. Wilsona oraz przy pl. Unii Lubelskiej.

dt9pmok
dt9pmok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt9pmok
Więcej tematów