Trwa ładowanie...

Kajetan Poznański na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

"Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli"

Kajetan Poznański na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie
d2bnd9y
d2bnd9y

Kajetan Poznański, podejrzany o brutalny mord w Warszawie, trafił na listę Europolu najbardziej poszukiwanych przestępców - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Przemysław Nowak

Wczoraj na wniosek prokuratora skierowano wniosek o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania – wobec zaistnienia podejrzenia, iż może przebywać w Unii Europejskiej. Kajetan Poznański jest podejrzany o zabójstwo, do którego doszło 3 lutego 2016 r . w Warszawie. W jednym z mieszkań na warszawskim Żoliborzu wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone, bez głowy. Głowę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu .

W piątek sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny, co było konieczne do wydania listu gończego. Rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Przemysław Nowak mówił, że mężczyzna prawdopodobnie pojechał do Katarzyny J. na lekcję języka włoskiego. "Nie ma pewności, nie ma danych, które wskazywałyby, żeby łączyła ich trwała lub intensywna relacja; nie mamy danych, które wskazywałyby, czy było to ich pierwsze spotkanie" - mówił. Dodał, że także motyw zabójstwa jest niejasny.

Dopytywany, czy mężczyzna był wcześniej karany lub mógł mieć związek z innymi zabójstwami, prokurator powiedział, że na tym etapie śledztwa nie ma żadnych danych, które by to potwierdzały. "Takich danych nie ma i nic na to nie wskazuje" - powiedział.

W czwartek stołeczna policja upubliczniła zdjęcia i rysopis mężczyzny . Kajetan Poznański ma około 180-185 cm wzrostu, ciemną karnację oraz szczupłą sylwetkę. Możliwe, że nosi okulary. Funkcjonariusze nadal apelują do wszystkich osób, które mają informację o miejscu pobytu poszukiwanego lub widziały go, o kontakt. Można dzwonić pod numery telefonów (22) 603-65-59, (22) 603-63-52 oraz 997 i 112. Można też kontaktować się z najbliższą jednostką policji.

d2bnd9y
d2bnd9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bnd9y
Więcej tematów