Trwa ładowanie...

Kabaty. Artyści zmienili nudną klatkę schodową w tajemniczy las

To jednak nie koniec malunków! Dominik wraz z przyjaciółmi chce udekorować najstarszy dom dziecka w Polsce. Ośrodek mieści się przy ul. Nowogrodzkiej 75 w Warszawie.

Kabaty. Artyści zmienili nudną klatkę schodową w tajemniczy las
d23b6cv
d23b6cv

Utalentowany Dominik Kowalczyk pokazuje, że klatki schodowe w warszawskich blokach wcale nie muszą być nudne! Wraz z grupa przyjaciół sprawił, że w jednym z nich wyrósł... las. Teraz na realizację czeka kolejne, niemałe wyzwanie.

Niezwykły mural powstał w klatce schodowej w bloku mieszkalnym przy ul. Ekologicznej 15 na warszawskich Kabatach. Grupa artystów w porozumieniu ze spółdzielnią PBM Warszawa-Południe postanowiła ożywić smutne przestrzenie. - Zaproponowałem motyw lasu z pnącymi się do samego sufitu drzewami - mówi Dominik Kowalczyk autor projektu. * *

Pomysł nie od razu spodobał się mieszkańcom, jednak wraz z postępem prac zmienili zdanie. - Na pierwszym piętrze budynku znajduje się przedszkole. Chcieliśmy sprawić frajdę dzieciakom - mówi Dominik, który oprócz drzew namalował również leśne zwierzęta: sowy i łosie.

Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania mieszkańców bloku! I to do tego stopnia, że spółdzielnia zamówiła u artystów projekty na jeszcze sześciu innych klatkach schodowych, które mają powstać do końca roku.

d23b6cv

Stadion w domu dziecka

To jednak nie wszystko: Dominik szuka sponsorów, którzy pomógliby przemalować wnętrza najdłużej działającego w Polsce domu dziecka przy ul. Nowogrodzkiej 75 (Dom Dziecka nr 15 im. ks. G. P. Baudouina). Projekt już jest przygotowany: na ścianach ośrodka ma powstać stadion z prawdziwego zdarzenia!

Sufit pomieszczenia w kształcie kopuły stałby się zadaszeniem boiska z którego wyłaniałyby się obłoki. Namalowane zostałyby również trybuny oraz trawnik. Jak mówi Dominik, projekt powstał z myślą o podopiecznych domu dziecka, których pasją jest właśnie piłka nożna.

Niestety ośrodek przy ul. Nowogrodzkiej nie może pozwolić sobie na taki wydatek. Koszt jednej grafiki wynosi od 7 do 8 tys zł. Redakcja WawaLove.pl ma jednak nadzieję, że uda się znaleźć brakujące fundusze, dzięki którym Dominik będzie mógł uszczęśliwić młodych pasjonatów sportu!

d23b6cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23b6cv
Więcej tematów