Trwa ładowanie...

Już dziś w Pałacu Kultury i Nauki możesz zobaczyć Galerię Figur Stalowych

w Sali Marmurowej od 05.07 do 08.09 będzie można zobaczyć wystawę inna niż wszystkie dotychczas.

Już dziś w Pałacu Kultury i Nauki możesz zobaczyć Galerię Figur Stalowych
d29u5qh
d29u5qh

W Pałacu Kultury i Nauki w Sali Marmurowej od 05.07 do 08.09 będzie można zobaczyć wystawę inna niż wszystkie dotychczas. W zasadzie lepszym określeniem jest zjawisko, fenomen coś zupełnie niebywałego. Bo jak nazwać rzeźby samochodów wykonane z elementów recyklingu złomu stalowego. Jak opisać postać Stalowego Człowieka złożoną z ponad 38 tys. zespawanych ze sobą nakrętek.

Jak przekazać niezwykłość potężnych stalowych robotów wykonanych w całości z części zezłomowanych samochodów, kół zębatych elementów maszyn które zakończyły swój żywot, ale ktoś tchnął w nie nowe istnienie, nowy początek. I to jaki! Autorem wystawy jest ”Jose” Mariusz Olejnik, człowiek, który prowadząc przez lata skup złomu w Pruszkowie zobaczył w swoim surowcu, jakim jest złom stalowy, coś co sprawiło, że kilka lat temu rozpoczął ogromną pracę – twórczą, organizacyjną, technologiczną.

Przez pięć ostatnich lat szukał rzemieślników, którzy potrafiliby zrealizować jego pomysł i wizje. Dzisiaj, jak mówi, na jego zlecenie pracuje kilkudziesięciu rzemieślników na całym świecie a on podsyła im kolejne projekty i nadzoruje ich realizację. Wspomina o tym, że powstanie galerii pochłonęło już 20 mln zł. a poświęcony na jej zbudowanie czas, to czas nie tylko Mariusza Olejnika ale również jego zespołu, który dobierał w bardzo staranny sposób, tak aby efekt końcowy jego projektów zaskoczył wszystkich.

Aby stać się dzisiaj członkiem Zespołu GSF należy spełnić kryteria, które są bardzo wysokie. Nie każdy aplikujący dostaje choćby szansę na to, aby na krótką chwilę stać się jednym z nich.

d29u5qh

Wróćmy do samej wystawy. Powiedzieć o niej ekscytująca, to jak nic nie powiedzieć. 12 samochodów z niesamowitego materiału – wszystkie hity światowej motoryzacji w skali 1:1, możesz do każdego wsiąść, dotknąć, zrobić zdjęcie. Motocykle, które wyglądają niczym wyjęte z piekielnej autostrady. Dziesiątki postaci misternie wykonanych z tysięcy elementów inspirowane postaciami z bajek, komiksów i kasowych filmów. W kilku słowach Galeria Figur Stalowych to zjawisko, które jest czymś na tyle niezwykłym, że z całą pewnością, jeśli autorzy będą ją rozwijać we właściwy sposób to wygląda na to, że mamy do czynienia z wielkim światowym wystawienniczym hitem z dopiskiem – Original From Poland.

Galeria Figur Stalowych będzie czynna 7 dni w tygodniu od 9.00 do 20.00.

Warszawa, Plac Defilad 1 Pałac Kultury i Nauki, Sala Marmurowa. 05.07. – 08.09.2017

Ceny biletów na wystawę: 19 pln ulgowy, studenci i seniorzy 25 pln, normalny 35 pln rodzinny 2+3 100 pln. Bezpłatnie wpuszczane są dzieci do lat 3, opiekunowie osób niepełnosprawnych.

d29u5qh

Informacja prasowa

d29u5qh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29u5qh
Więcej tematów