Trwa ładowanie...

Jest 11. kandydat na prezydenta Warszawy. "Czas przerwać ten kamienny krąg"

We wtorek kandydaturę ogłosił Piotr Guział, były burmistrz Ursynowa. - Jestem przygotowany, by służyć Warszawie i będę dobrym gospodarzem - oświadczył samorządowiec.

Jest 11. kandydat na prezydenta Warszawy. "Czas przerwać ten kamienny krąg"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d408fv8
d408fv8

Oficjalnie we wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił wybory samorządowe na 21 października. W tamtym momencie było 10 kandydatów na urząd prezydenta Warszawy. Kilka godzin, później w formie oświadczenia w mediach społecznościowych, Piotr Guział ogłosił, że bierze udział w wyborach. - Ogłoszenie terminu wyborów samorządowych przez Premiera RP zastało mnie podczas urlopu, stąd komunikuję moją decyzję w formie oświadczenia, a nie konferencji prasowej - tłumaczył na Facebooku kandydat.

- Podjąłem decyzję o starcie w wyborach na prezydenta Warszawy. Upoważnia mnie do tego bardzo dobry, bo trzeci wynik w wyborach sprzed 4 lat, a także 20 lat doświadczenia w samorządzie warszawskim, w tym doświadczenie burmistrza Ursynowa i od 1998 r. pięć kolejnych wygranych wyborów na radnego, z czego trzykrotnie jako przedstawiciel ugrupowania lokalnego, a nie partii politycznej. Żaden z moich rywali nie ma takich osiągnięć samorządowych. To dowód na to, że jestem godny zaufania, przygotowany by służyć Warszawie i będę dobrym gospodarzem - pisze z oświadczeniu Piotr Guział.

Były burmistrz Ursynowa przekonuje, że jego główni konkurenci, pan Rafał Trzaskowski i pan Patryk Jaki reprezentują model polityki plemiennej, w którą wpisani jesteśmy jako wyborcy od wielu lat. - Czas przerwać ten kamienny krąg, będący areną bezpardonowej walki polsko-polskiej. To, że ktoś zna się na reprywatyzacji, czy na polityce europejskiej jeszcze długo nie oznacza, że będzie znał się na sprawach, którymi nigdy dotąd się nie zajmował. Funkcja ta wymaga bowiem wiedzy, doświadczenia i umiejętności zarządczych - czytamy w oświadczeniu.

d408fv8

- Zróbmy to wspólnie, nie dla Rafała, nie dla Patryka, czy Janka, nie dla ambicji, nie dla partii, tylko dla Warszawy - podsumował Guział.

W wyborach weźmie udział 11 kandydatów na urząd prezydenta Warszawy:

 • Sławomir Antonik - kandydat Bezpartyjnych,
 • Justyna Glusman jako kandydatka ruchów miejskich,
 • Piotr Guział - bezpartyjny kandydat,
 • Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej,
 • Patryk Jaki - kandydat partii Prawa i Sprawiedliwości,
 • Janusz Korwin-Mikke z partii Wolność,
 • Andrzej Rozenek z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej,
 • Jakub Stefaniak z Polskiego Stronnictwa Ludowego,
 • Jan Śpiewak - z ramienia koalicji Wygra Warszawa
 • Rafał Trzaskowski - kandydat partii Platformy Obywatelskiej,
 • Jacek Wojciechowicz - niezależny kandydat.

Zobacz także: Mieszkańcy bloku przy ul. Piaskowej 9 o przymusowym wykwaterowaniu

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d408fv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d408fv8
Więcej tematów