Trwa ładowanie...

Jak zrobić samochód z wanny? Zobaczysz na wystawie!

Sofa z balonów, samochód z wanny i fotel z beczki. To tylko niektóre z prac, które zaprezentowane zostaną na wystawie „Najlepsze Przetwory” w Królikarni. Wstęp wolny!

Jak zrobić samochód z wanny? Zobaczysz na wystawie!
d4fi3xn
d4fi3xn

Na wystawie w Królikarni zobaczymy prace nagrodzone w latach 2010-2012. Będzie krzesło powstałe ze zmielonych nakrętek po butelkach, fotele z beczki i pociąg z bojlerów. Na jednym z „bojlerowych" wagonów będzie można zwiedzać Królikarnię.

„Przetwory" to weekendowe imprezy, które początkowo odbywały się w zakładach PZO, a potem w Soho Factory przy Mińskiej 25. Na pomysł zorganizowania tej niecodziennej imprezy wpadło stowarzyszenie „Artanimacje". W ramach „Projektu Praga" młodym wynalazcom udostępniono ogromne pofabryczne hale. Artyści na oczach widzów tchnęli w stare przedmioty nowe życie. W tym niecodziennym warsztacie pracy wąż prysznicowy stawał się lampą, a siodełko zmieniało się w element barowego stołka. Niektóre projekty jeszcze na etapie powstawania rezerwowane były przez miłośników niecodziennych sprzętów.

Wystawie towarzyszyć będą warsztaty prowadzone przez laureatów „Przetworów": Roberta Pludrę, Jakuba Sobiepanka, Jana Lutyka i Agatę Matlak-Lutyk. Warsztaty są adresowane do młodzieży (powyżej lat 14) i osób dorosłych. Organizatorzy w trakcie prowadzonych zajęć chcą nauczyć uczestników majsterkowania i ekologicznego myślenia. Liczyć będzie się nie tyle efekt końcowy, co sama idea, chęć wykorzystania określonej rzeczy do czegoś zupełnie nowego.

„Przetwory" to największa impreza gromadząca i prezentująca prace młodych projektantów. Festiwal odbywa się od siedmiu lat, od trzech ma charakter międzynarodowy. Na ostatnią edycję zgłosiło się ponad 300 artystów.

d4fi3xn

Wernisaż odbędzie się w niedzielę 1 września w Królikarni.Wystawę będzie można oglądać do 24 października.

Królikarnia

*Ul. Puławska 113 a [MAPA] *

Wstęp wolny

d4fi3xn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fi3xn
Więcej tematów