Trwa ładowanie...
senior
Luiza Poreda
25-10-2012 12:56

Jak wygląda rozrywka po sześćdziesiątce?

Już w najbliższą niedzielę, 28 października, warszawscy seniorzy obchodzić będą swoje święto. Z tej okazji zorganizowano Senioralia

Jak wygląda rozrywka po sześćdziesiątce?
d29vjd5
d29vjd5

Senioralia to cykliczna impreza integracyjno-edukacyjna, organizowana przez Fundację Towarzystwo Demokratyczne Wschód i działający przy niej Uniwersytet Otwarty Trzeciego Wieku. Tegoroczne święto osób starszych jest współfinansowana przez m.st. Warszawę.

Głównym celem imprezy jest promocja nowoczesnych form aktywizacji seniorów, zwłaszcza takich jak Uniwersytety Trzeciego Wieku. Podczas Senioraliów, środowiska związane z uniwersytetami, a także organizacje pozarządowe i inne instytucje, działające na rzecz osób starszych, będą promować swoje działania i zachęcać do współpracy.

Organizatorzy przygotowali szeroką ofertę bezpłatnych badań lekarskich dla seniorów m.in.: badania wzroku, badania densytometryczne, pomiar ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi, czy zawartości tłuszczu i wody w organizmie. W bloku zdrowotnym będzie można również skorzystać z porad dietetyków SGGW oraz przejść szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

d29vjd5

Atrakcje przygotowane głównie z myślą o seniorach, będzie można zobaczyć w niedzielę, 28 października, w godz. 10.00 - 18.00, w starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Między godz. 10.00 a 14.00 uczestnicy będą mogli wziąć udział w Mazowieckim Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Zadbano także o artystyczną część wydarzenia, podczas której zaprezentują się zespoły teatralne, taneczne oraz chóry. W programie imprezy przewidziano także spotkania z przedstawicielami Oddziału Prewencji Policji oraz Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Seniorzy będą mogli wziąć udział w pokazach i paradach nordic walking.

d29vjd5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29vjd5
Więcej tematów