Trwa ładowanie...

Jak sobie radzić z upałem w stolicy?

Oto kilka porad na gorące dni

Jak sobie radzić z upałem w stolicy?
d2vpqhg
d2vpqhg

Przyszły fale gorącego powietrza. Różnica temperatur między Wilanowem a ścisłym Centrum może wynosić nawet 10 stopni! Skąd taka różnica? To wina gorących spalin wylatujących z setek aut osobowych, a także z braku wiatru w mieście.

Każdy, kto jechał wczoraj autobusem lub tramwajem wie, co to za koszmar. Jeśli działa klimatyzacja - problemy możemy mieć przy wyjściu z pojazdu na gorące powietrze. Jeśli zaś klimatyzacja nie działa - w autobusie, mimo otwartych okien, można się udusić.__

To samo dotyczy klimatyzacji w pracy. Nagły skok temperatury może powodować omdlenie, zawroty głowy, problemy z szybkim reagowaniem. To ważne szczególnie dla kierowców.

Jak sobie radzić?

d2vpqhg

Najlepiej nie wychodzić między 10.00, a 17.00 z domu. Jeśli jednak gonimy do pracy, pamiętajmy:

- Podczas upałów pamiętajmy o piciu dużej ilości płynów, najlepiej niegazowanej wody. Miejmy przy sobie choćby małą butelkę.
- Jeśli wychodzimy na słońce, stosujmy kremy z filtrami - ochronią naszą skórę przed poparzeniami, zmniejszą ryzyko choroby nowotworowej skóry.
- Jedzmy raczej lekkie posiłki z dużą ilością warzyw i owoców. Popijamy je dużą ilością płynów. Unikajmy soli, potraw smażonych i zbyt ostrych.
- Pamiętajmy o nakryciu głowy - nośmy czapki, chusty lub parasol słoneczny.

Ważne też jest, by tak nastawić klimatyzację w samochodzie (lub pracy), by różnica temperatury między pomieszczeniem, w którym przebywamy, a tą która jest na dworze wynosiła 7-8 stopni Celsjusza. Jeśli na dworze poczujemy się słabo, szukajmy pomieszczenia zacienionego lub klimatyzowanego. Nie umawiajmy się też na spotkania w mocno nasłonecznionych miejscach.

W razie problemów - nie bójmy się poprosić o pomoc przechodniów. Warszawiacy i warszawianki chętnie pomogą.

d2vpqhg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vpqhg
Więcej tematów