Trwa ładowanie...

IPN zaprasza na V Festiwal Komiksów Historycznych

Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca br. w godzinach 11.00 –18.00, w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia

IPN zaprasza na V Festiwal Komiksów Historycznych
d1kd0wn
d1kd0wn

Będzie to już piąta edycja festiwalu, który zostanie otwarty jak zawsze przez legendę polskich komiksów czyli Henryka Chmielewskiego, szerzej znanego jako Papcio Chmiel. Ponadto nagrodzeni zostaną laureaci III edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”. Ich prace do końca czerwca będą dostępne dla gości przy Marszałkowskiej 21/25.

Organizatorzy zaplanowali również wystawę najbardziej interesujących pozycji Daniela Bauma, konkurs wiedzy historycznej ulokowanej w komiksowych treściach czy też wykład dotyczący nowatorskich metod edukacyjnych w nauczaniu historii. Wśród zaprezentowanych komiksów znajdą się m.in. Wigilia w okopach. 100. rocznica bitwy pod Łowczówkiem, Jan Karski. Człowiek, który odkrył holokaust oraz Wrzesień płk Maczka.

__

d1kd0wn

V Festiwal Komiksów Historycznych, organizowany przez IPN to także niepowtarzalna okazja do obejrzenia wystawy Węgierskiego Instytutu Kultury: „Honwedzi i husarzy na polskiej ziemi. Polowe i inne historie 1914–1915” oraz zakupienia interesujących pozycji komiksowych. Szczegóły wydarzenia dostępne są tutaj .

d1kd0wn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kd0wn
Więcej tematów