Trwa ładowanie...

Internauci: urządźmy koncert PUSSY RIOT w Świątyni Opatrzności Bożej

Nie milkną komentarze wokół sprawy dotacji od Ministra Kultury

Internauci: urządźmy koncert PUSSY RIOT w Świątyni Opatrzności Bożej
d2xyy75
d2xyy75

O tej sprawie jest głośno od kilku dni - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach priorytetu. Najwięcej pieniędzy, aż 6 mln zł dostała archidiecezja warszawska na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Powstaje przy niej muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Sprawa jest o tyle oburzająca, ze na liście ministerstwa jest 607 pozycji. Dotacje dostały 73 instytucje, a najmniej punktów wśród beneficjentów dotacji zdobył właśnie wniosek Archidiecezji Warszawskiej. Mimo to dotacja jest sześciokrotnie wyższa od następnej największej (Zamek Ujazdowski)!

Sprawa trafiła do prokuratury

Jak pisaliśmy wczoraj, złożono już doniesienie do prokuratury w sprawie tej dotacji . "Dlaczego Ministerstwo Kultury przyznało Archidiecezji warszawskiej 6 mln zł dotacji na muzeum w Świątyni Opatrzności, skoro przepisy nie dopuszczają możliwości dofinansowywania zadań realizowanych przez kościelne osoby prawne?" - zapytał na antenie Polsat News Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny portalu "Liberté!". Złożył zawiadomienie w prokuraturze Śródmieście Północ o podejrzeniu przekroczenia uprawnień przez urzędnika państwowego.

d2xyy75

Co na to internauci?

Dawno nic tak nie zbulwersowało naszych czytelników jak informacja o tej dotacji. W internecie pojawia się coraz więcej memów - taki jak ten ze zdjęciem ministra kultury Zdrojewskiego i podpisem: "Za kulturą nie przepadam, to dałem na kościół" lub "Ministrant Zdrojewski".

Pojawił się też pomysł - na Facebooku powstało wydarzenie *" Urządźmy koncert PUSSY RIOT w Świątyni Opatrzności Bożej ". *

Chcemy uczcić dotacje ministra kultury na Świątynię Opatrzności Bożej w wysokości SZEŚCIU MILIONÓW ZŁOTYCH, poprzez urządzenie w niej koncertu zespołu PUSSY RIOT. Skoro jest to tak niezwykle cenne i nośne miejsce kulturalne, powinni tam jak najszybciej zacząć występować artyści światowego formatu. Być może uda się zaprosić Madonnę lub odgrzać sławny niegdyś zespół Army of Lovers! Zapraszajcie znajomych, niech o sprawie zrobi się głośno!

Tak do udziału w wydarzeniu zapraszają organizatorzy... Co o tym myślicie?

d2xyy75
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xyy75
Więcej tematów